Diivan – silmapaistev aktsent sinu koduses interjööris
Furgner
Sisuturundus
Furgner

Kuidas valida õiget diivanit?

Tõenäoliselt on uue diivani ostmine üks olulisemaid investeeringuid, mille sa oma kodu jaoks teed. Diivan on elutoa osa, kus lõõgastume, veedame aega perega ja võõrustame sõpru, loeme raamatut või vaatame televiisorit ja mõnikord ka uinume. Seega võta aega diivani ostu planeerimiseks, sest see otsus jääb sinu elu mõjutama aastateks. Et otsustamist lihtsamaks teha, anname sulle järgnevalt mõned näpunäited, mida diivani valimisel silmas võiksid pidada.

Alustuseks mõtle läbi, millisel eesmärgil uut diivanit vajad. On see pigem mahukas nurgadiivan õhtuseks kogunemiskohaks perele või külalistetuba täiendav kompaktne diivanvoodi, kuhu vajadusel külla saabunud sõbrale mugav magamisase teha. Käsitööna Eestis valmiva Furgneri diivanite kollektsioonis on esindatud erinevad mudelid mahukatest nurgadiivanitest privaatsete kahe- ja kolmekohaliste diivanite ning diivanvooditeni välja.

Diivanit valides tasub läbi mõelda ka see, kuidas diivanit kasutatakse. Kui palju on peres inimesi, kes diivanil aega veedavad ning millised on nende inimeste eelistused. Kui diivanil veedetud aeg möödub enamasti perega lõõgastudes või pikutades, siis on sügavam ja pikem või väljaulatuva osaga nurgadiivan praktilisem valik. Furgneri klientide üheks lemmikuks on saanud klassikalise disainiga nurgadiivan Como, mis on loodud neile, kes hindavad põhjamaist minimalistlikkust ning praktilist mugavaust. Modernsete joontega diivan Maya sobib kaunistama samuti avaramat elutuba, sest erinevad moodulid annavad võimaluse kujundada täpselt sobiva suuruse ja kujuga diivanit.

Järgmiseks leia meelepärane värv. Olenemata sellest, kas valid julge erksa värvi või neutraalse ja rahuliku, on tehtaval valikul suur mõju kogu toa üldmuljele. Tugeva trendina otsivad koduomanikud hetkel interjööri soojasid ja positiivseid värve. Furgneri klientide lemmikud on julged toonid, nagu roheline ja kollane. Näiteks nurgadiivani Lente roheline toon on hetkel üks populaarsemaid valikuid diivaniostjate seas. Samas on valged ja helebeežid kangavärvid jätkuvalt kindel valik kodusisustajate hulgas, kuigi nendele sekundeerivad julgelt ka seikluslikumad pruunid ja terrakota toonid.

Kangamaterjalidest rääkides on võtmesõnaks kasutusmugavus. Peredes, kus kasvavad lapsed ja jooksevad ringi lemmikloomad, on oluline, et kangast oleks lihtne hooldada. Lisaks praktilistele kaalutlustele on kanga valikul oluliseks kriteeriumiks selle pehmus, mistõttu on üheks eelistatumaks ja ka trendikamaks valikuks jätkuvalt samet. Diivanil Petra, mis võlub oma ümarate vormide ja lopsakate patjadega, muudab sametist kattematerjal üldmulje luksuslikuks ja stiilseks.

Ümara joonega jalgadele tõstetud diivanid on pehmemööbli disainis järjest tugevamalt esile kerkimas, luues hubase ja lõõgastava üldmulje interjöörist. Uute trendide kõrval ei ole kuhugi kadunud ka madalatel jalgadel klassikalisema disainiga diivanid. Nii on Furgneri klientide kindla eelistuse hulgas ülimalt mugav ja pilkupüüdva disainiga diivan Box, mis pakub võimalust mõnusaks puhkehetkeks.

Enne ostmist võta aega erinevaid diivaneid proovida. Mine kohale mööblisalongi ning istu ja pikuta kasvõi kõigil valikus olevatel diivanitel. Pane tähele, kas istmeosa sügavus ja kõrgus on sulle sobivad ja mugavad ning kas eelistad pehmemat või jäigemat sohvat. Diivani puhul ei ole olemas õiget või vale suurust, sügavust, kõrgust – proovi järele ja leia endale kõige sobivam.

Enne, kui mööblisalongi diivaneid vaatama ja proovima lähed, tee kodus ära mõõtmised. Mõõda üle tulevase diivani ala. Hea nipp on diivani asukoht maalriteibiga põrandale märkida. Nii saad selge ülevaate sellest, kui suure ala toas mööbliesemele arvestama pead ning veendud, et selle ümber jääb piisavalt ruumi liikumiseks. Väiksemas eluruumis võiks eelistada kahe- või kolmekohalist kompaktsemat diivanit, mis annab elutoa kujundamiseks rohkem võimalusi ning muudab ruumi visuaalselt avaramaks. Et ebameeldivaid üllatusi vältida, mõõda ära ka uste, trepikoja ja lifti laiused, kust diivaniga läbi mahtuma pead.

Kui oled eelnenud soovitusi silmas pidades oma eelistused paika pannud, on kodu jaoks uue diivani leidmine juba märgatavalt lihtsam. Eesti tunnustatud mööblimeistrite poolt loodud Furgneri diivanite kollektsiooniga ootame sind tutvuma mööblitootja esindussalongi Sakala tn 7, Tallinn. Diivanite ülevaate koos mõõtude ja värvivalikuga leiad ka e-poest furgner.com.

  • Diivanid valmivad käsitööna Eestis
  • Vastavalt kliendi soovidele eritellimusel värvus, suurus, kangas, jalad
  • Tarneaeg 5-6 nädalat
  • Rikkalik valik värve ja kangaid
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid