Tume, hele, fuksiakarva. Sohvale tuli leida vääriline korter

Ele Praks
02.05.2018
Isepäisele sohvale tuli leida väärikas korter. | Juta Kübarsepp

Triinu lugu on mõneti ebatavaline. Kui enamasti soovivad vanemad, et nende järeltulijast saaks arst või advokaat, siis Triinu vanemad suunasid teda nii jõuliselt kunstiõpingute poole, et tüdruk valis puhtast trotsist erialaks meditsiini. Praegu töötab ta Põhja-Eesti Regionaalhaiglas erakorralise kirurgia osakonnas operatsiooniõena – kuid tunnistab samas, et kodu kujundamine on selline põnev väljakutse, millega ta tegeleks meelsasti rohkemgi, kui seni vajadust ja võimalust jagunud on.

Nõudlik ilu

„Nii ma otsustasingi oma esimese päris oma kodu ise kujundada,” teatab vaikselt, kuid veendunult naine, kelle igapäevatöö nõuab täpset kätt ja külma närvi ning „on ... pigem kole”, nagu Triinu ootamatu otsekohesusega poetab.

 „Kolisime tütrega kahekesi siia, kui ta oli 5-aastane. Algselt oli korter kahetoaline – otsisin kolmetoalist, aga sai ikkagi vaadatud ka kahetoalisi. Kui sisse astusin, siis tundsin, et – uhh, seda ma tahan,” meenutab Triinu esimest võimast koduemotsiooni. Selline äratundmine sündis suuresti soovist leida sobiv kodu ühele erilisele mööblitükile, mis juba ammu oli talle vastupandamatuna silma jäänud. See oli diivan – värv unustamatu ja kurvid meeldesööbivad. Ambitsioonikat kaunidust uhkavale mööblitükile tuli leida ka vääriline korter – kõrgete lagedega, eriline ja avar, sest väiksemas isepäine sohva vääriliselt mõjule ei pääseks.

Triinu ise kirjeldab oma kodu nii: „Tegemist on ainulaadse loftitüüpi penthouse-korteriga Tallinna südalinna roheluses. Korter hõlmab maja viiendat ja kuuendat korrust, elutuba koos avatud köögiga pakub oma majesteetlike nelja meetri kõrguste lagedega tõelist avarust. Elutuba on kindlasti selle korteri pärl – milline valgus ja avarus! Suured erikujulised aknad pakuvad hunnituid vaateid nii lõunapoolsesse külge kui ka vanalinna tornidele.”

Magamistubade sünd
 

„Poolkorrusena sai ehitatud 5 m² suurune ja 1,75 m kõrgune ala, kuhu viib keerdtrepp. Seda kasutame praegu tütre magamistoana,” jätkab ta. Tütre elutoa poole avatud magamistoaga külgneb ka mahukas peegelustega kapp, mis esialgu oli esiku ebaotstarbekas kõrguses paiknev osa.

„See esikukappide ebapraktiline ligipääsmatus tõtt-öelda lausa dikteeris mind kohe alguses sellist poolkorrust tekitama,” tunnistab Triinu. „Esialgu aga lasin siiski põhimagamistoa pooleks jagada ja tütre tuba oli minu magamistoa kõrval, seal, kus praegu asub avar walk-in-garderoob. Keerdtrepini jõudsime alles viis aastat pärast sissekolimist.”

Valgele elutoale kontrastne tume põhimagamistubagi asub veidi kõrgemal tasapinnal. Sinna viib minimalistlik puittrepp.

„Äge oleks võib-olla, kui saanuks ka teise samataolise trepi, aga selline lahendus oli minu jaoks ebareaalselt kallis. Siis mõtlesingi, et äkki võib teha nii, et teine trepp oleks hoopis teistsugune.” Triinu ostis valmis keerdtrepi ja seisis silmitsi ehitajaga, kes pidi toime tulema selle installeerimisega. Aga nüüd seisab keerdtrepp oma kohal ega reeda mingeid sünniraskusi.

„Sisekujundus on põnev,” räägib Triinu, „aga ka meditsiinitöötaja leivast ma igal juhul ei loobuks. Haiglas töötamist saab korraldada paindlikult ja mulle meeldib, kui saab vahel hommikuti kaua magada.”

 

Kumerused ja sirged jooned
 

Kogu elu keerleb siiski elutoas. Imposantne pehme mööbel mõjutas ka muu sisustuse valikut, see pidi haakuma isepäise diivaniga ja samas ka korteri üldise modernse joonega.

Sobivat söögilauakandidaati silmas Triinu Stockmanni kaubamaja sisustusosakonnas. Paraku polnud laud mitte müügil, vaid kaubandusliku väljapaneku osa. Triinu ei lasknud end heidutada, klõpsas lauast pildi ja lasi endale eritellimusena teha samasuguse. Kuigi laud on üsna suur, tunnistab Triinu, et neil ei käi just kuigi palju külalisi: „Minule on kodu ikkagi väga isiklik koht.”

Aga suur laud on hea, sest seda lauda kasutab Laps ka õppimiseks. „Eelmises kodus oli tal oma kirjutuslaud, aga tüdruk eelistas siiski tulla minu juurde õppima,” räägib Triinu. Tütre kooliasjad mahutab kenasti sale must sahtlikummut – nii on suure valge toa igas nurgas väike tume aktsent.

 

Rõdu ja terrass
 

Tumedast magamistoast pääseb omakorda rõdule ja 40 ruutmeetri suurusele katuseterrassile, millelt avaneb üllatavalt roheline vaade Tallinna südalinnale. Puulatvade tagant piiluvad Tõnismäe vana veetorn, Toompea, Pikk Hermann ja Kaarli kiriku tornid, nende taha omakorda laotuvad fantastilised päikeseloojangud.

„Rõdul grillida ei ole lubatud, aga kasutan seda eriti kevadel väga meelsasti,” ütleb Triinu taevasse vaadates. Võib ette kujutada, et suveõhtul klaasikese veiniga katuseterrassil istudes saab tumenevast sinitaevast romantilise tõsielufilmi ekraan, kus vilguvad mööduvate lennukite pardatuled ja kiirabiauto kauge sireen kinnitab, et kodus on kõige mõnusam olla.

Sarnased artiklid