1. Ole hea suhtleja ja jutusta lugusid
Inimene, kes täikal midagi müüa tahab, peab olema hea suhtleja ning aldis rahvaga kontakteeruma - kui sul on müügilaud vahvat kraami täis, räägi sellest! Teinekord ei plaanigi inimene miskit osta, aga kui jutustad toreda loo, teeb ta siiski ostuotsuse. Vanakraami juures võidakse sult küsida ka ajaloo kohta - kogu siis müüdava kauba, ajastu jms. kohta piisavalt taustainfot. Ära unusta naeratust!
2. Pane kaubeldav hind
Jäta endale hinnas kauplemisruumi - vanakraamituru võlu ongi see, et hinda saab kaubelda. Väiksed asjad võid lisada 1-euro vms. karpi, kus rahvas saab meelepärast sobrada.
3. Korrasta kaup
Pese ja triigi rõivad, puhasta ja korrasta mööbel, nõud ja nipsasjad - inimene ostab ikka parema meelega korraliku, mis siis et kulunud väljanägemisega asja. Säti müügilaud võimalikult atraktiivseks (siin aitab näiteks kena laudlina) ja kui sul võimalik, mõtle ka ostjate mugavuse peale - rõivaste müügil too näiteks kaasa peegel.
4. Piisavalt vahetusraha ja pakkematerjali
Ära unusta, et turul kauplemiseks vajad väiksemaid kupüüre ja peenraha - hoolitse, et neid oleks sul piisavalt. Võid endale ka abilise kaasa võtta, kes samal ajal kundedega tegeleb, kui sina raha loed, tagasi annad vms. Samuti võta pakkimiseks kaasa väikseid kile- või paberkotte, olenevalt kaubast ka pakkepaberit - näiteks nõud tuleks transportimiseks korralikult paberisse pakkida.
5. Saabu aegsasti
Sellisel täikal, kus kohad pole paika pandud, napsavad varasemad tulijad ja kogenumad olijad paremad platsid. Kogu täika kohta infot - kuidas rahvas liigub, mida küsitakse, nii tead end valmis panna ja sätid oma müügilaua just sinna, kus rahvast liigub.