Tegelikult ei lähe meil peaaegu kunagi neid kõiki kuuri seinale toetuvaid tööriistu vaja ja seepärast peaks poodi minnes erilise hoolega mõtlema, mida osta. Fiskars Eesti AS esindaja Tõnu Kõrge soovitab 8 põhilist asja, mis võiks iga aedniku varustuses olemas olla, et aiatööd saaks tehtud.
Kindad
Õige paar töökindaid hoiavad okkad nahast eemal ega lase ka villidel tekkida. Kinnas ei tohiks kindlasti olla liiga suur ning neid peaks hoiustades hoidma liigse päikese ja vee eest.
Aiakäru
Ratastega käru abil saab komposti ja mulda aiamaale vedada, suuremaid koguseid küttepuid ühest asukohast teise liigutada ning on abiks ka teistel aiatöödel.
Aiakühvel
Väikese aiakühvliga saab mugavalt taimi istutada, kaevata väikeseid peenraid ja eemaldada umbrohtu. Võimalusel soeta roostevabast terasest või mõnest muus vastupidavast materjalist töövahend.
Labidas
Lühema käepidemega nelinurksed labidad on head tööriistad taimedele aukude kaevamiseks ja väiksema koguse mulla liigutamiseks ühest kohast teise. Kõige vastupidavamat on roostevabast terasest peadega labidad, mis küll maksavad rohkem, ent peavad tihti mitmeid aastakümneid vastu.
Kõblas
Olenevalt aiast tuleb valida ka kõblas. Köögiviljad vajavad laiemat ja tugevamat tööriista, mitmeaastased taimed aga vajavad õrnemat kohtlemist ning seetõttu on vajalik peenem kõblas.
Reha
Lehtede ja umbrohu rehitsemiseks peaks igas majapidamises olema üks plastikreha, mis on usaldusväärne töövahend just sügisesel ajal.
Voolik
Suvist vihmasadu ei suuda ka kõige täpsem ilmateadustaja ette ennustada, mistõttu peaks igas aias olema korralik kastmisvoolik, mille otsikud on vahetatavad. Vihmuti võimalus lubab aga aednikul puhata kuniks vihmuti janust aeda kastab.
Oksalõikurid
Kui sinu aias on puid või võsa, siis peaksid ka tööriistade hulka kuuluma ühed korralikud lõikurid, mis suudavad kuni 5 cm läbimõõduga oksi lõigata.