Akende soojapidavus on paranenud kaks korda
Urve Vilk
Täna on enamikel kortermajadest rakendatud põhimõtet, et aknad mitte ainult ei hoia sooja, vaid tagavad ka selle, et päikesest tuleva energia tõttu ei peaks ruumi jahutama. | Shutterstock

Akende tehnilised lahendused on hüppeliselt arenenud – kakskümmend aastat tagasi toodetud akendega võrreldes on tänaste soojapidavus ligi kaks korda parem, aga muutusi on akende maailmas teisigi.

PVC akende tootja OÜ Aknakoda juhatuse liikme Nigul Nurme sõnul on aknatootmises toimunud arengutest rääkides kõige olulisem märksõna just soojapidavus. “Kahekordne klaaspakett on tänaseks praktiliselt ajalugu, seda kasutatakse veel vaid külmades hoonetes nagu garaažid vms, kus soojanõuded pole olulised,” ütleb Nurm, et üle 90% avatäidete puhul on tegu kolmekordse paketiga.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid