Akuga aiatööriistad ei riku vaikust ja säästavad keskkonda

Husqvarna
Sisuturundus
Akutoitel töötavatel aiatööriistadel on võrreldes bensiinimootoriga seadmetega mitmed eelised- | Husqvarna

Aiaäärte trimmerdamine või mootorsae käima tõmbamine pühapäeva hommikul võib rikkuda naabrite une ja tuju. Alati ei ole aga võimalik majapidamistöid edasi lükata Õnneks on võimalik teha peaaegu kõiki aiatöid ka vaikselt, nii naabrite kui oma pere rahu rikkumata, piisab vaid sellest, kui kasutada bensiinimootoriga aiamasinate asemel akutoitel töötavaid masinaid.

Akutoitel töötavatel aiatööriistadel on võrreldes bensiinimootoriga seadmetega mitmed eelised:
1. need on vaiksed,
2. saastavad vähem õhku ja rikuvad vähem tervist,
3. kergemad ja mugavamad kasutada,
4. on kuluefektiivsemad,
5. Husqvarna akuseeria puhul sobib sama aku kõikidele tootja akuseeria tööriistadele.
 

Tööd saavad tehtud ka teiste rahu rikkumata
 

Linnas on tavaline, et naabrid elavad üksteisele väga lähedal ning kõrvalaia müra võib kergesti naabrite kõrvu jõuda. Paljudele ei meeldi kõva müra hommikul vara või õhtul hilja. Tiheasustusega aladele sobivad kahtlemata paremini akutoitel tööriistad, millega saab oma tööd ära teha vaikselt kasvõi kohe varavalges. Nii võid nädalavahetusel südamerahuga puid teha või võsa niita täpselt siis, kui sulle paremini sobib.

Järjest enam oodatakse vaikust ka professionaalsetelt haljastajatelt, kes hoiavad korras avalikku ruumi, näiteks erinevaid parke. Mitmed haljastusteenuste pakkujad on läinud üle vaiksetele akul töötavatele masinatele: näiteks Kadrioru park kasutab oma töös akutooteid, et ümbruskonna inimeste rahu mitte häirida.

 

Looduse- ja tervisesõbralik
 

Vähem oluline ei ole tööriistade kasutamisest tekkiv mõju tervisele ja keskkonnale. Mitmeid bensiinimootoriga tööriistasid kasutades jõuavad bensiinipõlemise jäägid tööriista kasutaja hingamisteedesse ning mõjutavad tema üleüldist enesetunnet ja edasist tervist. Samuti jõuavad bensiinipõlemise jäägid ka keskkonda. Akutoodete kasutamisel ei pea muretsema enda tervise ega looduse pärast.

Bensiinimootoriga töötavate masinate eest peab ka rohkem hoolitsema. Olenevalt konkreetsest tootest ja selle kasutamise intensiivsusest, tuleb selle mootorit hooldada vähemalt korra hooaja jooksul. Tavaline mootorihooldus hõlmab õlivahetust, õhufiltrite puhastamist või vahetamist ning olenevalt tootest ka kütusefiltri ja süüteküünalde vahetust. Akumasinatel on kuluvaid osasid tunduvalt vähem ja seetõttu jäävad nende puhul sellised hooldustööd ära.

Akutoodete kasutamisel ei pea muretsema enda tervise ega looduse pärast. | Husqvarna

Ei väsita selga ja on lihtsad käivitada
 

Akumasinatega töötamine on kordades kergem (kaaluvad vähem!) ning nende käivitamine lihtsam kui bensiinimootoriga masinate puhul. Lihtsalt paned laetud aku masinasse, vajutad nuppu ja masin juba töötab; ei mingit õli ega bensiiniga jändamist.

Paljudele vanematele inimestele on olnud probleemiks bensiiniga töötava sae või muruniiduki käivitamine, sest nendega tuleb mõningal määral jõudu rakendada. Akutoodete puhul seda probleemi ei ole – akumasinad on ka kaalult nii kerged, et neid on lihtsam lükata või kanda.
 

Kasutamine tasub kiiresti ära
 

Akutoodete kasutamine on palju kuluefektiivsem kui bensiinimootoriga masinatel! Näiteks 5Ah aku täis laadimine maksab orienteeruvalt 3 senti ning olenevalt konkreetsest akutootest on võimalik sellega töötada 30 minutit kuni 1 tund. Kütuse kulu on seega 3 kuni 6 senti tunnis.

Bensiinimootoriga kantav masin töötab ühe paagitäiega keskmiselt ühe tunni. Ühe kütusepaagi maht on keskmiselt 0,5 liitrit ehk kütuse kulu tunnis on ligi 60 senti. Akumasina ostul tasub tehtud kulutus seega varsti ära.
 

Kõik akud kasutatavad kõikide akutööriistadega
 

Husqvarna erinevaid akumudeleid saab kasutada kõikide Husqvarna akutööriistadega. See tähendab, et kui oled soetanud endale mitu erinevat Husqvarna akutoodet, ei ole sul vaja osta kõigile eraldi akut – võid valida endale sobiva mudeli ning see sobitub kõigile Husqvarna tööriistadele!

Husqvarna tootevalikus on ligi 40 erinevat akutoodet, nii koduse aia hoolduseks kui professionaalseks kasutamiseks:

* Erinevad trimmerid ning rohu- ja võsalõikurid

* Erinevad saed – nii kett- kui võsasaed

* Lehepuhurid

* Heki- ja kõrglõikurid

*  Muruniidukid ja -õhutajad

Husqvarna erinevaid akumudeleid saab kasutada kõikide Husqvarna akutööriistadega. | Husqvarna

Sarnased artiklid