* Hilissügis on parim aeg lubjata muru. See vähendab mulla happesust ja loob murukõrrelistele soodsad kasvutingimused. Ühtlasi kaob murust sammal.
* Kuni maa pole veel kõvaks külmunud, torka ümber igihaljaste rodode ja päikesepõletusele vastuvõtlike okaspuude vaiad, millele on alates veebruarist hea peale sättida varjutuskangas.
* Pane ümber noorte viljapuude tüvede kaitsvad tüvespiraalid, et jänesed ja metskitsed neile talvel liiga ei teeks. Tüvespiraal kaitseb ka kevadtalvise päikesepõletuse eest.
* Kui muru pole vaja enam niita, siis puhasta niiduk rohujäätmetest ja pese harja või survepesuriga puhtaks. Seejärel vaheta mootorniidukil õli, tühjenda bensiinipaak, puhasta süüteküünal ja õhufilter ning õlita silindrit.
* Kui maa on pehme, võib veel vabalt istutada taliküüslauku ning panna mulda tulpe ja hüatsinte. Pane sibulad tavapärasest veidi sügavamale, sest nad ei pruugi jõuda enne maa külmumist korralikult juurduda, sügavamale jõuavad aga miinuskraadid hiljem.
* Puhasta okaspuud, et ennetada haigusi ja vähendada haigustekitajate hulka aias. Saputa taime, et kuivanud okkad pudeneksid maha, seejärel tõmba okstelt ettevaatlikult ära kolletunud okkad. Lõika välja kuivanud oksad. Lõpuks tee võraalune sinna kogunenud varisest korralikult puhtaks.
* Aeg-ajalt vaata üle hoiule pandud köögivili ja õunad ning nopi aegsasti välja kõik riknenud viljad.