Et suvelilled suudaksid rikkalikult õitseda, vajavad nad korralikku väetamist. Hooldamise all tuleb silmas pidada nii väetamist, kastmist kui ka vanade õite ära lõikamist, et taim seemneid saaks kasvatada. Piiratud kasvuruumis (pott, kast jne) kasvav taim vajab rohkem tähelepanu kui avamaal kasvav taim, sest tema juur on kängitsetud pisikesse kasvuruumi ja tema heaolu sõltub otsesel sellest kuidas me taime hooldame.
Erinevate pottide viga on see, et esmalt üritame seal koos kasvatada tunduvalt rohkem taimi kui sinna tegelikult mahub. Suvelilli istutades peaks jääma nende vahe vähemasti 25-30 cm ja ühte 25-27 cm Ø potti võib istutada ühe lille. Soovitan vaadata, mitut lille näete kasvamas enda potis, amplis või rõdukastis. Nüüd saab teha lihtsa arvutuse, et saada teada, mitu korda on vaja rohkem kasta ja väetada.
Kasta päikeses üle kuumenenud ja kuiva mullaga taime külma veega-- see on lihtsaim viis teda tappa. Kastmisvesi peaks olema sama soe kui muld.
Aastatega on meil muutunud nii lilleanumates kasutatav kasvusubstraat kui ka taimede valik. Mitte millestki tuleb vaid mitte midagi ning seetõttu on oluline lisada kastmisveele alati vajalikke toitaineid. Neile, kes ei soovi osta eraldi suvelillede väetist, saavad mõne lillepoti väetamiseks kasutada ka suviti universaalset vedelväetist. Kui lilli on rohkem, on aga otstarbekam kasutada suvist väetist (Sobib petuuniatele, pelargoonidele jt suvelilledele), suvelillede väetist, või Miracle-Gro® suvelillede väetist.
Väetamisel ja kastmisel tuleb arvestada ka sellega, et päikse käes ja varjus kasvavatel taimedel on erinev vajadus nii vee kui ka toiteelementide järele. Päikeselembesed rikkalikult õitsejad on tavaliselt ahnemad.
Petuuniate väetamisel võiks eelistada pisut paremaid väetisi. Et petuunia suudaks kuni külmani õitseda, võiks väetis sisaldada kergesti omastatavat rauda ning piisavalt kaaliumi. Õige väetis aitab vältida ka taime haigestumist (näiteks kloroosi, jahukaste ja hahkhallituse eest).
Väetades altkastmisega potte, lisatakse väetist igakordselt kastmisvette tavaliselt 1/3 väetamisnormist, kui pole muid juhiseid.
Kui olete istutamise ajal kasutanud pikatoimelist Osmocote® väetist, võib väetise normi vähendada poole kuni kolmandiku võrra. Samas pole ka praegu hilja teha oma elu kergemaks ja lisada lillemulda 6-kuuse toimega Osmocote® väetist.
Suvelillede väetamisel on väga mugav kasutada toa ja aia universaalväetist 6 kuuks või samast väetisest tehtud toa- ja aiataimede väetise tablette: 1 taim= 1 tablett, poti ja rõdukasti puhul tuleb arvesse võtta nende läbimõõtu ja pikkust.
Lisada võib ka hoopis õitsvatele taimedele mõeldud väetisepulkasid. Väetisepulgad tagavad taimedele normaalse õitsemise kahe kuu jooksul. Nii väetisepulgad kui ka Osmocote® toidavad taimi ilma nende juuri põletamata.
Rohkem informatsiooni väetiste kohta leiad sellelt leheküljelt.