Kokkupandav aiamööbel - tark ja ruumisäästlik valik

Kaup24
Sisuturundus

Hubase ja nutika aianurga sisustamisel tuleb arvestada mitme asjaoluga: muutliku ilmaga, tarkade lahendustega ja mööbli hooldusega. Oluline on, et aiamööbel oleks mõeldud välitingimustes kasutamiseks ja peaks hästi vastu igale ilmale. Kokkupandav aiamööbel aitab säästa ruumi ja seda hooajaväliselt lihtsalt hoiustada, ning hea materjal muudab mööbli kergelt puhastatavaks. Kuidas leida sobiv aiamööbel?

Kvaliteetne ja kokkupandav aiamööbel

Aiamööbli valimisel ei saa lähtuda vaid esteetikast, vaid oluline on ka see, et mööbel oleks praktiline. Leidmaks kõige sobivama aiamööbli enda aeda või terrassile, soovitame läbi mõelda järgmised küsimused:

1. Kui suur on sinu terrass, aianurk või rõdu? See loob piirid, kui palju ja mida sinna saab üldse mahutada.

2. Mida sulle meeldib aias teha? Kas selleks on grillimine, raamatu lugemine, lastega mängimine või pidude võõrustamine?

3. Kas sa soovid aiaala kasutada vaid suvel ilusa ilmaga või soovid seal aega veeta varakevadest kuni hilissügiseni?

4. Milline on sinu eelarve, mida oled valmis aiamööbli ja dekoratsioonide soetamiseks kasutama?

5. Millises stiilis aiamööbel sulle meeldib ja kus saad seda hooajavälisel ajal hoiustada?

Need küsimused aitavad valida parima aiamööbli ning välistada lahendused, mis ei vasta sinu ootustele ja vajadustele.

Olenemata sellest, kui palju ruumi sul on mööbli hoiustamiseks, kokkupandav aiamööbel on mugav lahendus, kuna seda on kerge transportida ühest kohast teise ja talvel, kui see pole kasutusel, ei võta see kogu sinu kuuri või garaaži ruumi ära. Samuti saab kiirelt panna mööbli kokku, kui õues hakkab tugevalt sadama või mõnel muul põhjusel tuleks see ajutiselt ära asetada.

Lisaks praktilistele lahendustele, peaks aiamööbel olema valmistatud vastupidavast konstruktsioonist ja olema ilmastikukindla viimistlusega. Mööbel, mis on mõeldud sisetingimustes kasutamiseks ei pea muutlikule ilmastikule vastu, sellelt võib hakata kooruma värv ja kannatama kvaliteet. Seetõttu on oluline, et aiamööbel oleks mõeldud õues kasutamiseks. Olgu see siis puidust, rotangist või metallist, igat tüüpi aiamööbel, mis on disainitud õuetingimustesse, peab hästi vastu. Kui soovid kasutada ka tekstiile, võiksid ka need olla UV-kaitsega, et ei pleegiks nii kiiresti, kui ka hästi kuivavad, et kuivaksid kiirelt pärast vihmasadu.

Kuidas valida kokkupandav aiamööbel?

Kui praktilisus on tagatud, võib mõelda disaini peale. Oluline on siiski ka see, et kokkupandav aiamööbel näeks hea välja ja sobiks sinu aianurka või terrassile. Võimalik on valida kogu mööbel ühest sarjast, aga seda ei pea ilmtingimata tegema. Kombineerides erinevaid stiile ja materjale, võib saada väga stiilse ja omanäolise lõpptulemuse. Vali puidust kokkupandav aiamööbel söömiseks ja lamamiseks rotangist pehmete patjadega aiadiivan. Metallist jalgade ja puidust pinnaga väliköök sobib hästi toidu ettevalmistamiseks ja serveerimiseks, ning kerge plastikust väike aiamööbel lastele. Avasta erinevad aiamööbli stiilid Kaup24 ja Hansaposti valikust ning sisusta õdus aianurk!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid