* Kui sajab vähe, kasta puid ja põõsaid. Janu kannatanud taimed on talvekülma suhtes õrnemad.
* Pese puhtaks ja desinfitseeri taimedest tühjendatud kasvuhoone.
* Puhasta okaspuud kolletunud okastest, lõika välja kuivanud oksad. Kogu hoolikalt kokku puu alla langenud varis. Lõpuks pritsi puid ja maapinda seenhaigusi tõrjuva kemikaaliga.
* Vabane taimejäätmete uputusest nutikalt: peida kogu väärtuslik orgaaniline materjal peenrale kaevatud süvendisse ja lase seal laguneda viljakaks kompostiks.
* Istuta kevadel õitsevaid sibullilli.
* Pane maha taliküüslauk.
* Riisu kokku puu- ja põõsalehed ning pane komposteeruma. Lehti saab ära kasutada ka taimede all multšina ning neid (v.a aeglaselt lagunevad tammelehed) tasub kaevata ka peenramaa sisse mullaparanduseks.
* Varu suurtesse prügikottidesse kuivi lehti. Neid läheb vaja novembris rooside õhkkuival katmisel ning talvel lumeta maa korral taimede kaitsmiseks pakase eest.
* Kuu lõpus pane välja mürksööt ning lõksud hiirte, rottide ja mügride püüdmiseks. Kaitset vajavad eelkõige noored viljapuud, roosid, roomavad ilupuud ja padjandtaimed.
* Pista ajatamiseks potti tulbi ja muude sibullillede sibulaid.
* Pese toataimede lehed tolmust puhtaks, et nad saaksid aina vähemaks jäävat päevavalgust paremini omastada. Tõsta potid aknale lähemale.