Korteri remondiks valmistumine

Sisuturundus
Tähtis on saada ülevaade sellest, mida on remondiks vaja, mis on juba olemas ning kas on ehk midagi puudu, mille peaks kiiresti ära tellima. | Tootja

Korteri remondiplaan on paigas, eelarve tehtud ning töömehed välja otsitud. Millega aga edasi minna, et soovitud aja pärast värskelt remonditud korterisse sisse saaks astuda?

Korteri remondiks valmistumine tähendab natuke rohkemat kui täna otsuse tegemist ja homme alustamist. Kogu tegevuse võimalikult sujuvaks kulgemiseks tuleb ka ettevalmistusteks aega võtta.


Korralik eeltöö hoiab kokku aega ja raha
 

Enne veel, kui alustad, tasub korra üle kontrollida, kas kõik vajalik on olemas või vähemalt tellitud ja juba sinu poole teel. Eeltööd alustades saab häid ideid paneelmaja korteri remondiks ka teisest kodus.ee artiklist.

Remondiks vajalike esemete ja ehitusmaterjalide nimekirja võib koostada nii paberile, telefoni kui ka arvutisse. Tähtis on saada ülevaade sellest, mida on remondiks vaja, mis on juba olemas ning kas on ehk midagi puudu, mille peaks kiiresti ära tellima. Siinkohal on abiks töömehe kaasamine planeerimisse, et kõik vajalikud asjad õnnestuks poest varuda juba ühe käiguga.

Puuduolevate asjade remondi ajal avastamine võib tähendada, et kogu töö seisab, kuni vajalik  või eriti san. tehniliste tööde puhul mõni üleminel või tihend poodi tellitud saab.
Nagu visioon soovitud lõpptulemusest, peaksid ka olulised pisiasjad olema planeeritud enne remonttööde algust. Suhtumine: „Küll töö käigus selgub!“ võib tähenda remondiperioodi pikenemist ja kogukulu suurenemist.
Selge ülevaade töö plaanist ja soovitud tulemusest on eriti vajalik siis, kui korteriremondi juures on abiks ka remondifirma töömehed. Lisaks vajalike töövahendite tagamisele, tuleb arvestada ka sellega, mis järjekorras mingeid töid teha saab.

Kui näiteks vannitoas tehakse täielik remont ja vahetatakse ära ka põrandad, ei ole mõtet lasta uut pesumasinat kohale tuua, kui vana põrand alles on. Sama kehtib ka mujal – efektiivseks tööks tuleb tegevused kindlas järjekorras teha.

 

Korter tühjaks ja asjad peitu
 

Siseviimistlustööde käigus tekib tõenäoliselt tolmu ja erinevaid pritsmeid, mistõttu tasub remonditav ruum igati ette valmistada ehitajate tulekuks.
Kõik ettevalmistused peaksid olema lõpetatud ja tööala vabaks tehtud enne, kui töömehed kohale jõuavad. Lihtsalt selgitades võib öelda, et kui torumees on kohale jõudnud, on natuke hilja hakata kraanialust puhastama, et torudele ligipääs tagada.

Meistrimehe aja kulutamine tähendab, et tõenäoliselt ei jõua ta vajalikke asju tehtud lubatud ajaga - vaja võib olla broneerida uus tööaeg, või tunni alusel enda aega hinnastavale meistrimehele tähendab esmane ootamine ka suurema arve kirjutamist.
Võib tekkida ka olukord, kus töömehel on järgmine vaba broneering alles päevade või nädala pärast. Ühe tööprotsessi edasilükkumine tekitab siis doominoefekti, kus kõik tööd edasi lükkuvad ja seeläbi kogu remonti märkimisväärselt pikendavad.

Suured asjad nagu diivanid, kapid, vaibad ja lauad tasub töötsoonist ära korjata. Kui remonditakse korraga ühte tuba, saab selle toa asjad mujale mahutada. Isegi kui asju täis laotud toas on mõnda aega kitsas liikuda, on see parem, kui esemete töö käigus kannatada saamine.

Samamoodi tuleks ehitusalalt eest ära võtta kõik õrnad ja väärtuslikud esemed. Seejuures muidugi need turvaliselt ära pakkides või kastidesse pannes, et need transpordi käigus ei puruneks. Tasub kaaluda ka tühja hoiuruumi leidmist, näiteks lühiajalist laoruumi rentimist, kui korteris ei ole kohta remondi ajal asjade turvaliseks hoiustamiseks.

Võib juhtuda, et mõnda asja pole mõistlik liigutada või sobivat laoruumi ei leia. Selles olukorras tuleb kõik korterisse jääv kinni katta. Isegi kui töötegemine ei toimu diivani kõrval, leiab korteris lenduv ehitustolm oma tee nii diivanile kui igale muule esemele. Mööbliesemete kaitsmiseks tolmu ja värvipritsmete eest võib mööbli peale võib heita lahti lõigatud suure prügikotid, kuigi parem variant oleks korralikult kinnitatud kilekate.

 

Tehtud töö kaitsmine
 

Lisaks mööblile tasub kaitsta ka põrandat ning seinu. Raskete tööriistade vedamine või välisjalanõudes põrandal käimine võib põrandapinda märgatavalt kahjustada.
Üks lihtsamaid viise põrandate kaitsmiseks on pappkastide tükkideks tegemine ja nende põrandale laotamine. Mõnikord on kaitsekihte vaja remondi käigus lisada.
Kui seinad on saanud kauaoodatud uue katte, tasub nende teravad nurgad kinni katta, et mööbli vedamisel värsket seina kogemata ära ei rikuks. Mööblil võib transpordikatet seni peal hoida, kuni kogu remonditöö on lõppenud ja tööde käigus tekkiv segadus ära koristatud.
Korteri renoveerimine võib olla üsnagi närvesööv protsess. Mida organiseeritum see on, seda kergemaks kõik kujuneb.

Soovitusi jagas Remondikompanii OÜ - ehitustööde teostaja Tallinnas ja Harjumaal.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid