Kuidas vaibalt plekid muretult eemaldada?

SPS Grupp
Sisuturundus
Unsplash

Vaibad ja plekid käivad ikka käsikäes. Olgu selleks ümberläinud kohvitass või lemmiklooma porised jäljed – vaibad on õnnetuse magnetid. Õnneks on meil häid nippe, kuidas igasugused plekid eemaldada ning taastada vaipade esialgne välimus.

Mida teha, kui vaibale on tekkinud plekk?

* Pleki tekkimisel tegutse kohe, sest mida kauem ootad, seda raskem on plekki täielikult eemaldada.

* Tee kindlaks vaiba materjal ja vali sellest lähtuvalt õige plekieemaldaja.

* Ära hõõru – nii imendub plekk vaiba sisse. Hõõrumise asemel hoopis tupsuta plekki puhta lapi või käsnaga.

* Ära vala vahendit otse plekile, nii võid materjali rikkuda.

* Tee puhastamise liigutusi suunaga pleki servast sissepoole.

* Äri kõnni äsja puhastatud ja veel kuivamata vaibal, nii võib see uuesti määrduda.

Puhastusvahend vali materjali järgi

Esimene samm vaipade puhastamise juures on veenduda, kas sinu vaip on valmistatud sünteetilistest või looduslikest kiududest. Sünteetilisest materjalist vaipa on kergem hooldada, sest sünteetilised kiud on vastupidavamad ning ei ima endasse sellisel määral vedelikke nagu naturaalsed materjalid.

Seejärel tee kindlaks, milline koostisosade kombinatsioon sobib sinu plekitüübi ja vaiba jaoks kõige paremini. Näiteks õliseid plekke aitab eemaldada nõudepesuvahend. Selleks lahusta tassis vees paar tilka nõudepesuvahendit, piserda seda plekile ning seejärel tupsuta. Protseduuri võib korrata. Kui oled vaibale kogemata küünlavaha ajanud, siis tuleb kasutada külmutamise tehnikat. Aseta vahale jääkuubik või külmakott ning seejärel eemalda vaha kraapimise teel. Kasuta kraapimiseks näiteks võinuga, et materjali mitte rikkuda. Kraabitud vaha eemalda koheselt tolmuimejaga. Kergemate plekkide puhul aitab külma veega tupsutamine ja seejärel seebi, sooda või äädikalahusega puhastamine.

Sooda – universaalne puhastusvahend

Kodustest puhastusvahenditest on kindlasti üks levinumaid sooda. Tupsuta sooda plekile, mida eemaldada tahad. Kui see ei aita, sega sooda äädikaga üks ühele ja vala pihustiga pudelisse. Pihusta vahendit plekile ja lase sel seista 10-15 minutit. Siis vajuta plekile kuiva puhta käsnaga, et lahus käsna imenduks. Kui sa ei saavuta esimese korraga soovitud tulemust, siis korda protseduuri. Lõpuks loputa plekk sooja veega, silita vaip käega jälle kohevaks ja laota plekile paberrätikud, et niiskus imenduks.

Millal on vajalik vaiba keemiline puhastus?

Üldjuhul tellitakse keemiline puhastus siis, kui vaibale on sattunud mõni plekk, mida iseseisvalt pole võimalik eemaldada või siis vaip on üldiselt määrdunud. Keemiline puhastus sobib hästi ka just suurematele ning tiheda kasutussagedusega vaipadele näiteks nagu kontori vaipkatted. Kuigi keemiline puhastus võib olla keeruliste plekkide eemaldamisel tõeline abimees, siis tasub põhjalikum pesu ette võtta lausa 1-2 korda aastas sõltumata plekkidest. Nii hoiad vaiba kaunist välimust, pikendad selle eluiga ning lased eemaldada ka selle mustuse, mida tolmuimeja ei suuda.

Vaiba keemiline puhastus ärikliendile

Eriti oluline on vaipade keemiline puhastus tellida kontorite vaipkatetele, millel on tihe kasutamissagedus. Määrdunud vaiba ebameeldiv lõhn ning silmapaistvad plekid ei rõõmusta ettevõtte töötajaid ega selle kliente. SPS Grupp pakub vaipade keemilist puhastamist ärikliendile. Loe täpsemalt, mida sisaldab vaipade keemiline puhastus ning küsimuste või hinnapakkumise soovi korral võta ühendust müügiosakonnaga.

PS! Tööde teostamiseks tuleks valida aeg, mil vaipadel on piisavalt aega kuivamiseks. Selleks kuluv aeg sõltub nii vaiba materjalist kui ka ruumi temperatuurist ning õhuniiskusest. Vaiba pesule peaks järgnema vähemalt 24 tunnine kuivamise periood, mil vaibal ei ole soovitatav väga käia. Sõltuvalt ruumi ventilatsioonist võtab tavaliselt lõplik vaipkatete kuivamine aega kuni nädal.

Sarnased artiklid