Lihtsad nipid, kuidas muuta kodus töötamine mugavamaks

Sisuturundus
Eluruumidesse päris iga arvutilauda ei soovita, ese peaks ikka haakuma ülejäänud interjööriga. | Tootja

Paindlik töökorraldus on boonus, mida üha enam tööandjaid oma personalile võimaldab. Inimesed peavad kodus töötamise või kaugtöö võimalust sedavõrd suureks plussiks, et kui valida on kahe samasisulise töö vahel, siis eelisseisus on pakkumine, kus saab vahetevahel või ka püsivalt kontorist eemal olles töökohustusi täita. Seda muide ka juhul, kui leppida tuleb mõnevõrra tagasihoidlikuma palganumbriga.

Kodus töötamine on küll tõusev trend, kuid ei pruugi kõigile inimestele ühtviisi hästi sobida. Samas leidub terve rida nippe, mille abil saab kodus töötamise enese jaoks mugavamaks muuta.


Sisusta omale kodukontor või töönurk
 

Tööülesannetele on palju lihtsam häälestuda, kui ümbritsev keskkond seda soosib. Söögilaua võib ju olla mõnus ajalehte lugeda, aga arvutiga täpsust ja pühendumist nõudva töö tegemiseks ei ole see õige koht.

Keskenduda aitab see, kui vahetate söögilaua arvutilaua vastu. Spetsiaalselt kuvari ja klaviatuuriga töötamiseks mõeldud mööblieseme taga on märksa mugavam asju ajada.

On mõistetav, et eluruumidesse päris iga arvutilauda ei sooviks. Tahaks, et ese haakuks ülejäänud interjööriga ega mõjuks kui võõrkeha.
Tänapäeval on kontorimööblit sedavõrd erineva tegumoe ja stiiliga, et sobiva kontorimööbli peaks leidma küll. Selleks tasub külastada Kaup24.ee veebipoodi.

 

Ära unusta ergonoomilist tooli
 

Suvaline köögist kaasa haaratud tool, seljatoeta taburet või siis pehme tugitool - ükski neist ei ole mõeldud pikaajaliseks istumiseks kirjutuslaua taga. Kodukasutuseks mõeldud toolid ei toeta piisavalt selga ega hoia istujat õiges asendis. Mugavusest ei ole nende tarvitamisel töötoolina seega juttugi: lihased ja liigesed väsivad ning tööviljakus langeb.

Samas ei erine koduseinte vahel arvutiga töötamine suurt kontoris olemisest - keha vajab ju istudes täpselt samamoodi toetust.
Ergonoomiline pea- ja käetugedega töötool, mille seljatugi pakub selgroole täies pikkuses toestust on kodukontoriski elementaarne. Nii ei väsi keha ära ega vaju kössi ning
nesetunne püsib hea.
Lai valik kontoritoole ootab teid siin

 

Mõtle õhuringlusele
 

Nüüdisaegsed asutused on varustatud ventilatsioonisüsteemiga, mis tagab ka kõige väiksemas kabinetis värske õhu ja hea sisekliima.
Õhu liikumine ja ventileerimine on mõnusa töömiljöö loomisel oluline argument. Kodus ei pruugi õhu puhastamine nii lihtne olla, sest toidulõhnad ja muud olmelistest tegevustest tingitud aroomid kanduvad elamises laiali.
Et arvuti taga ei tekiks “pea on paks” tunnet, tasub kasutada laua- või laeventilaatorit ning aeg-ajalt õhu värskendamiseks aken lahti teha.

 

Veel nippe mugava koduse töökeskkonna loomiseks:
 

* Korras ja organiseeritud keskkond soosib tööasjadele keskendumist. Pane kõik, mis silma riivab, segab või mõtted mujale viib, nägemisväljast eemale.

* Jälgi, et kirjutuslaua juures oleks piisavalt valgust, vajadusel kasuta laualampi.

* Et ratastel töötool ei rikuks põrandat, kasuta tooli ja laua all vaipa. Vaiba peal on ka paljajalu mugavam olla.

* Ära kujunda kodust kabinetti või töönurka liialt steriilsena - lisa siia rohelisi toataimi, fotosid perekonnast, pane lauale või seinale kalender.

* Vaata, et töölaua juures oleks piisavalt pistikupesi. Ebamugav ja tüütu on laadida telefoni teises toa servas või ruumis.

* Istuv asenda asendi mugavamaks muutmiseks kasuta toolil ergonoomilist seljapatja.

* Kui mahub, paiguta kodukontorisse väike diivan. Telefoniga rääkides ei pea ilmtingimata laua taga istuma, võib ka sohvale pikali visata.

* Tõsta aeg-ajalt jalad üles, et jalgades vereringet elavdada. Kodus võid seda endale lubada, et istud jalad arvutilaua peal - keegi ju ei näe!

* Too neljajalgse sõbra magamiskorv oma töölaua kõrvale. Mitte miski ei mõju teraapilisemalt, kui silitada sülle pugenud kassi või sügada kõrva tagant koera.

Sarnased artiklid