Kidurate mändide ja kaljupaljandikega Krokholmen on üks paljudest maalilistest saarekestest Stockholmi lähistel. 135 m2 suurune nädalalõpumaja kerkis saarekese tippu, olles avatud võimsatele merevaadetele, kuid ka tugevatele tuultele ja lainetele. Perekond, kellele suvemaja kuulub, soovis arhitektidelt ühekorruselist hoonet, mis sulanduks maastikku ning lubaks mugavat ja nauditavat äraolemist nii siseruumides kui ka maja ümber. Suvekodu pidi olema lihtne, kompaktne ja pretensioonitu, et rõhutada vaatevälja mõju, sidet karge loodusega, vabadusetunnet ning muretuid jõudehetki.
Tham & Videgårdi arhitektid poolitasid maja rummiprogrammi kaheks. Lääne suunda jäävad magamistoad, pesuruumid ja panipaigad, privaatse tsooni akendest avanevad vaated männimetsale. Avar elutuba ja köök on pööratud aga mere ja valguse poole, pakkudes lummavat panoraami kolmes suunas. Elutoa suured klaaspinnad – aknad ja lükanduksed – «lõhuvad» piiri sise- ja välisruumi vahel, samuti kulgevad siledad betoonpõrandad sujuvalt seest välja. Elutoast pääseb kolmele terrassile, millest lõunapoolne on sõrestikust külgseintega tuulte eest kaitstud, idapoolne seevastu täielikult merele valla.
Maja telgikujulisest arhitektuurist ja katuse vormist tingituna on elutoa kergelt kaarduvate lagede kõrgus kohati lausa sakraalsed kuus meetrit. Üüratut mastaapi pehmendab sooja üldmuljega saarepuidust laudis, mis katab seinu, lagesid ja mööblipindu. Pikk ja toekas söögilaud Bull (B&B Italia) jätkab meeldiva puidususe teemat ning hallid betoonpõrandad, vaibad ja diivanid-tugitoolid (samuti B&B Italia) loovad oma tonaalsuses paralleele kaljumaastikuga akende taga. Maja interjöör on elegantselt ja väljapeetult lakooniline, justkui tõmbudes ürgse looduse ja erilise arhitektuuri ees delikaatselt tagasi.
Kaarja silueti ja kõrge tipuga katus annab majale matkatelki meenutava kuju. Arhitektide sõnul ammutatigi hoonet planeerides inspiratsiooni lapsepõlves telgis veedetud suvepäevadest ja looduse keskel olemise lihtsusest. Teisalt otsiti maja vormikeeles seoseid Rootsi vanema paviljoni- ja lehtlaarhitektuuriga. Kerged rajatised püstitati suvel aedadesse, et einestada, juua teed ja suhelda.
Suvemaja ehituslikud konstruktsioonid on liimpuidust, fassaad ja terrassile eenduv sõrestik seedripuidust. Puitfassaadi kohal kõrgub lahmakas tsinkplekist katus, mõjudes kergelt voogava ja tuulevarjuks seatud puldanina.
Katuse ekspressiivne vorm defineerib kogu maja karakteri ning peegeldub siseruumide kõrguses ja õhuküllases atmosfääris. Männimetsaaluses arhitektuurses vormimängus on kokkuvõttes nii suvist kergust ja selgust kui ka püüdu jõulisesse maastikku sulanduda ning sellega lahedalt ühes rütmis hingata.