Kui vann jääb pikaks ajaks hooldamata, hakkab see levitama ebameeldivat lõhna. Torude puhastamiseks on poodides saadaval vastavaid tooteid.
Parim puhastus massaašivannile on aga selle töös hoidmine. Ära jäta vanni pikalt kasutamata seisma. Vann peaks olema kasutuses ca 3-4 korda kuus ja kord aastas ning vajadusel võiks puhastusvahendiga hooldada.
Kuidas toimida?
Täida vann veega nii, et kõik veemassaažidüüsid jääksid vee alla;
Lisa massaažisüsteemi puhastusvahend vannivette, vastavalt toote kasutusjuhendile;
Käivita vanni veemassaažisüsteem ja lase veepumbal ca. 10 minutit töötada;
Lülita massaažifunktsioon välja ja tühjenda vann;
Seejärel loputa ja puhasta vann põhjalikult puhta veega.
Samuti võiks iga kord pärast vanni kasutamist ja veest tühjaks laskmist massaažisüsteem 20–30 sekundiks tööle panna. Sellisel viisil tuleb vesi düüsidest välja, mustus ei kogune viresti ja hilisem vanni puhastamine on tõhusam.
Malmvanni puhastamiseks saad pasta ise valmistada
Siiani on paljudes Eesti kodudes säilinud just malmvannid. Malmvannid on kaetud emaili kihiga ning kui viimane on kulunud, siis tuleb välja roostene pind.
Raua toimest määrdunud vanni puhastamiseks tuleb kasutada happelisi vahendeid, selliseid, mis muudavad raudhüdroksiidi lahustuvaks ühendiks. Hea variant on äädikhape.
Rasva (kreemitatud nahk) eemaldamiseks piisab näiteks söögisoodast või seebist, mida lapiga laiali hõõruda.
Nende vannide puhul tuleb eemale hoida karedatest küürimisharjadest. Spetsialistid soovitavad emailitud vanne puhastada spetsiaalsete pulbritega. Pasta võib valmistada ka ise – selleks sega kokku kaks osa söögisoodat ja üks osa vesinikperoksiidi.
Vana malmvanni võib uuendada ka värviga, spetsiaalsete vanniparandus komplektidega või isegi uuesti emailimisega.
Allikas:lintman.ee