Retseptiravimeid olgu kaasas piisavalt
„Esimese asjana tuleks kindlasti kaasa võtta arsti poolt väljakirjutatud rohud“ nendib proviisor Liivi Allikas. „Igapäevaseid ravimeid olgu reisil kaasas piisavas koguses. Kui ravimid reisil olles otsa saavad, võib olla neid raske juurde hankida. Välismaal ravimeid ostes on meile küll abiks digiretseptid ning ka perearstile saab helistada, kuid see kõik võtab aega. Nädalavahetusel arstid ei tööta, linnast kaugel olles ei pruugi aga apteeki läheduses olla.“
Lennukiga reisides tuleks kõige olulisemad ravimid paigutada käsipagasisse. Ikka võib juhtuda nii, et ära antav reisikohver läheb kaotsi. Ei ole just mõnus nautida reisi, kui lisaks kohvritäiele riietele oled ilma ka vajalikest ravimitest.
Allergiarohi kaasa
Proviisor toob välja, et kindlasti tuleks kaasa võtta mõni käsimüügis olev allergiarohi. Paljudel meist pole küll kunagi allergiat olnud, kuid kunagi ei saa päris kindel olla, kuidas keha mõne putuka hammustusele reageerib. „Üks kord on ikka esimene kord. Kui inimesel pole varem allergiat olnud, siis esimene reaktsioon võib olla väga tugev. Kui allergiaga lausa hingamisraskused kaasnevad, tuleb aga kindlasti kiirabi kutsuda.“
Väiksele lapsele tuleb siirup kaasa pakkida
Kui väike laps maale vanaema juurde saata, võiksid vanemad kaasa pakkida palavikku ja valu vaigistava siirupi. Liivi Allikas toob välja, et neid olukordasid, kus lapsel järsku palavik tõuseb, aga vanaemal kapis valuvaigistit pole, on ikka ette tulnud. Selline olukord muudab murelikuks nii vanaema kui ka linnas olevad lapsevanemad.
Ka täiskasvanud peaksid igaks juhuks kaasa võtma valuvaigistid ja palavikualandajad—hästi sobivad näiteks ibuprofeen või paratsetamool. Ka suuremad lapsed võivad siirupi asemel hoopis neid ravimeid tarvitada.
Silmatilgad võivad päästa ebamugavast olukorrast
Palju on inimesi, kes silmatilkasid kunagi ei tarvita. Ometi tasub need igaks juhuks kaasa võtta— juhuks kui puru või midagi muud silma satub. Kui silmad tolmust või rannaliivast karedad on, aitavad tilgad silmad puhtaks pesta.
Kui tilkade tarvitamise asemel oma silmi lihtsalt nühime, võib olukord hoopis halvemaks minna. Nii võib isegi silmapõletiku saada.
Milline päikesekaitsekreem randa kaasa võtta?
Et oma nahka korralikult kaitsta, peaksid heleda nahaga inimesed kasutama päiksekreemi, mille faktor on üle 20. Lapsed peaksid kasutama kreemi, mille kaitsefaktor on vähemalt 30.
Kui nahk on ikkagi päikesepõletuse saanud, võib abi olla teepuugeelist. Seda tuleks määrida nii kohe kui võimalik, hiljem võiks protseduuri korrata. Tõhus abivahend on ka aaloegeel.
Plaaster, pinsetid ja desinfitseeriv vahend
Kui reisil palju ringi kõndida, võib ikka juhtuda, et kannale tekib vill. Niisiis tasub lisaks tavalistele plaastritele kaasa võtta ka spetsiaalsed kannaplaastrid.
Desinfitseeriv vahend tuleb kasuks nii maakodus kui kaugemal—suuremad kriimustused tasub vahendiga üle pritsida, nii ei lähe need mädanema. Maale minnes tuleks kindlasti kaasa võtta ka pintsetid— juhuks kui on vaja kehalt puuki eemaldada.