Õhksoojuspumba valikul alusta ootustest ja lähtu ruumist. Mitu ruutmeetrit ja mitu siseosa?

kodus.ee
Soodsamad pumbad ei ole enamasti suutelised üksi maja soojaks kütma, kuid võivad olla lisakütteallikana väga tõhusad. | Shutterstock

Õhksoojuspump on viimase kümnendi müüduim kütteseade ja seda põhjusega – hind on vastuvõetav, paigaldamine lihtne ja energiasääst märkimisväärne. Õhksoojuspump pole siiski kõikvõimas imemasin ja sellele esitatavad ootused peavad jääma realistlikuks.

Hansaposti veebikaubamaja tootejuht Kristjan Kull selgitab, kuidas valida ja paigaldada pumpa nii, et maja saaks ootustele vastavalt soojaks.

Õhksoojuspump on tõhusaim kombineerituna teiste kütteliikidega. Näiteks ahiküttega majas hoiab õhksoojuspump pererahva äraolekul stabiilset temperatuuri ega lase ka ahju kütmisega viivitamisel toa temperatuuri ebamugavalt madalaks langeda. Õhksoojuspump on asjakohane ja säästlik lisavõimalus ka neis majades ja ridaelamuboksides, mida köetakse elektriga. Kuna ühekordne investeering pumpa on mõõdukas, siis tekib kokkuhoid elektrikuludes juba kuudega. Mõnel puhul kasutatakse õhksoojust ka ainsa kütteallikana, kuid sel juhul tuleb pumpa valida eriti põhjalikult (ja mitte soodsaimate mudelite hulgast) ning tõenäoliselt ei saa piirduda vaid ühe kütteseadmega.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid