Sisearhitekt soovitab: viis punkti, millele ust valides tähelepanu pöörata

Sisearhitekt Irene Press
Sisuturundus

Me kõik mäletame Tallinna vanalinnas asunud roosat ust, millest sai tõeliselt ootamatu sotsiaalmeedia sensatsioon ja mis inspireeris paljusid. Kodu algab just uksest. Uks ei ole pelgalt kodu disaini osa ega niisama praktiline detail. Uks on osa elu tähtsamatest sündmustest, mõeldud kestma läbi generatsioonide ja ühendama kodu tervikuks. Millele ukse valimise juures eriti tähelepanu pöörata, milliseid trende ja nippe jälgida, selgitab sisearhitekt Irene Press.

Inimesed on väga erinevad, ka iga kodu on oma nägu, kuid kõik nad räägivad oma pere lugu. Selleks, et neljast seinast saaks tore ja funktsionaalne pesa, tuleb kodu disainimisel mõelda paljudele detailidele. Mõnigi esmapilgul lihtne element, nagu uks, mõjutab kodu üldmuljet ja mugavust üsna palju. Ukse disaini ja funktsionaalsuse puhul tuleks mõelda peale mudeli, värvi ning helikindluse ka teistele detailidele, nagu lingid, lukud, hinged, lävepakud ja paigaldus. Õigesti valitud detailid annavad kodu disainile väga palju juurde ja toovad kodu omanikule soovitud meelerahu. Näiteks soovitab sisearhitekt just lastega peredele uusi magnetlukkusid, nõudlikumale kliendile peidetud hingesid ja alati tellida paigalduse uksetootjalt. Võimalike äparduste vältimiseks soovitab ta konsulteerida professionaalidega ja tellida kõik tooted ühest kohast.

 

Ka kodus kasutatava tehnika areng mõjutab uste disaini. Nii on saanud alla laskuvast lävepakust uus sisekujundustrend, et robottolmuimeja saaks segamatult terves kodus toimetada. Sisearhitekti sõnul pakub enamik professionaalseid uksetootjaid ka suures valikus värvilisi sise- ja välisuksi. „Eestlased on päris julged värvidega eksperimenteerijad, kuid samas soovivad siiski jääda praktiliseks,“ kinnitab Irene. Päikesekollane või erkpunane uks võib esmapilgul tunduda hea eristuva ideena, kuid tegelikkuses võib liiga kärts värv mõjuda väsitavalt. Eriti kui on tegu siseuksega, ei ole erk värv pikas perspektiivis kindlasti praktiline. Irene sõnul võiks siseruumides kasutada just selliseid toone, mis harmoneeruvad teiste sisustuselementidega. Nii on eelistatumad toonid ikka helehall ja valge.

Viis punkti, millele ukse valimisel tähelepanu pöörata

* Võimalusel kasuta peithingesid, need on visuaalselt ilusad ja annavad disaini osas uksele väga palju juurde.

* Proovi magnetlukkusid, nende kasutamisel väldid võimalikku lukusüdamike nii öelda lõhkumist.

* Kontrolli alati üle, et lukud ja ukse südamikud sobiksid omavahel. Ebamugavuste vältimiseks telli võimalusel kõik detailid samalt kohast või samalt tootjalt.

* Ära leiuta ise, vaid võimalusel kasuta alati eksperte ja telli uksed uksetootjalt koos paigaldusega.

Küsi lisainfot uksetootja Swedoor nõustajatelt – kui sisekujundaja paneb kokku terve kodu kujunduse, siis annab kõige parema ülevaate ustest ja võimalikest detailidest just professionaalne uksetootja.

Swedoori mitmekülgsest uksevalikust leiab sobiva ukse iga klient. Veidike nõudlikum klient võib enne poekülastust tutvuda ka Swedoor Door Designeri mobiilirakendusega, mille abil saab kodu ukseavale sobitada sulle meeldiva ADVANCE-LINE ukse.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid