Terrassid suvitamiseks korda!

Sisuturundus
Kui tegemist on uue, alles paigaldatud terassiga, mis on eelnevalt tehases immutatud, siis esimesel aastal ei ole neid vaja õlitada. | Tikkurila

Kevade saabudes on jälle aeg terrassi ja rõdu seisukord üle vaadata ning neid vajadusel värskendada.

Selleks, et terrass kestaks võimalikult kaua, peaks teda hooldama sõltuvalt asukohast igal aastal või paari aasta järel sõltuvalt seisukorrast. Lõunapoolsemad terrassid vajavad tihedamini hooldust kuna päike pleegitab õli kiiremini maha, kui põhjapoolsetel külgedel.

Kui tegemist on uue, alles paigaldatud terassiga, mis on eelnevalt tehases immutatud (tavaliselt rohelised või pruunid), siis esimesel aastal ei ole neid vaja õlitada. Õli ei saa piisavalt puitu imenduda, sest puidu poorid on immutusainet täis. Lõpptulemusena võib õli jääda pinnal nätske või hakata kooruma.

Millest alustada?

Vana terrassi puhul tuleks esmalt üle vaadata puidu seisukord. Kui puit on pehme ning väga lõhenenud, siis seda enam üle õlitada ei tasu. Sellisel juhul tuleb kahjustunud lauad välja vahetada. Tihti lõpeb see uue terrassi ehitamisega.

Kui aga puit on tugev, siis enne õlitamist tuleb pind esmalt korralikult pesta mustusest, tolmust või näiteks puudelt langenud õietolmust. Soovitav on kasutada spetsiaalset pesuvahendit, näiteks Tikkurila Terassi- ja Kalustepesu, sest see puhastab puidu sügavamalt ja avab puidu poorid. Ainest tehtud vesilahus kantakse pinnale ja lastakse mõjuda 15-30 min. Hea, kui seda tööd teha pilvisema ilmaga või siis, kui päike otse peale ei paista. Seejärel võib suurema mustuse korral pinda ka harjata ja kasutada survepesurit aine maha pesemiseks. Vältida tuleb liiga tugevat survet, et puitu mitte kahjustada. Sellise eeltöötluse puhul pääseb puiduõli sügavamale puitu ja pikendab viimistlusõli iga märgatavalt.

Kui pind on kuivanud võib hakata terrassi õlitama. Kindlasti tuleks jälgida, et terrassiõli sisaldaks UV-kiirguse vastaseid kaitseaineid. Uue veepõhise terrassiõli Tikkurila Valtti Plus Terassiöljy koostises on lisaks UV-kaitseainetele lisatud ka spetsiaalsed värvipigmendid, mis imenduvad sügavale puitu ja kaitsevad seda veelgi paremini niiskuse, pleekimise ning pragunemise eest. Toon püsib kaua ja on sügav ning intensiivne. Tikkurila terrassiõlisid on saadaval enam levinud valmistoonidena (pruun, must ja hall) ning samuti ka toonitavana (u 40 värvitooni).

Uuema põlvkonna õlid on juba veepõhised, millega on meeldivam töötada, pind kuivab kiiremini ning tööde lõppedes on mugavam ka töövahendeid puhastada. Tikkurila terrassiõlid võib otse pinnale kanda ja need ei vaja eelnevat kruntimist.

Enne õlitamist ja ka töö ajal tuleb õli kindlasti korralikult läbi segada. Vastasel korral võib tulemus jääda laiguline. Õlitamiseks sobib laiem pintsel (näiteks 100 mm Anza Elite terrassipintsel) või suurema pinna puhul terrassipadi, mis käivad pikendusvarre otsa. Anza terrassipadjaga töötamine on kordades kiirem, mugavam ja lihtsam, kui pintsliga õlitamine. Terrasipadi jätab ühtlase õhukese õlikihi ja katab korraga 2 terrassilauda. Õlitamine terrassipadjaga on võrreldav mopiga põranda pesemisega. Liikuda tuleks paari laua kaupa pikisuunas lõpuni, et ei tekiks üleminekukohti. Üleliigne õli, mis pinda ei imendu, tuleb 10-15 minuti pärast kindlasti ära pühkida lapiga! Vastasel korral kuivab õliloik pinnal ära ning jääb naksuma.
Samuti on tähtis korralikult üle õlitada terrassilaua saetud otsad, kust vesi pääseb lihtsamini puitu ning hakkab seda kahjustama!

Vaata töövideosid ja täpsemat tooteinfot www.tikkurila.ee. Küsi vajadusel nõuannet ka Värviliini infotelefonil 12011 või Livechatis.

Sarnased artiklid