"Suuremasse vannituppa valitakse üldjuhul ikka ümberringi vaadeldav kivivann. Vannitoas on rohkem ruumi ja õhku ning nii on ka vanni disain ja vorm igale vannituppa sisenejale kohe kenasti nähtav," rääkis Balteco müügijuht Merje Sumberg. "Mullu tõusis kivivannide müük ca 20% ning trend liigub nii maailmas kui ka Eestis järjest tõusvas joones," rääkis ta. Et kohalikud vannitoad pole aga alati väga suured, hakati tootma ka väiksemaid kivivanne. Tema sõnul on kivivannidel mitmeid eeliseid: materjal on hea soojusisolaator, mis muudab vanni katsudes mõnusalt soojaks ning kehasõbralikuks, kivimass on vastupidav ja keskkonnasõbralik ning vann on lihtsasti paigaldatatav. "Toote tihe kasutamine ja puhastamine ei too kaasa pinnakihi kulumist, kuna materjalil puudub dekoorkiht," rõhutas Sumberg.
Kuidas on vannitoa ja magamistoa ühendamisega, nagu mõnes eriti trendikas kodus näha võib? "Magamistuppa asetatakse ka vanne, aga ma julgen väita, et suhteliselt harva. Vanniskäik siiski on seotud veega ning niiskusega ning sel juhul on juba maja projekteerimise käigus arvestatud antud sisekujundusliku eripäraga. Põhiline koht vannis käimiseks on ikkagi vannituba," arvas Sumberg. Muidu tagasihoidlikud eestimaalased on aga avastanud ka võimaluse oma tuba värvilise vanniga kujundada. "Osatakse ja ka julgetakse kujundada oma vannituba värvilise vanniga. Värvi saab valida siis ükskõik mis RAL värvikoodistikus," selgitas Sumberg.
Kes aga vannitoaremonti plaanib, leiab põhjaliku ülevaate ajakirja TM Kodu & Ehitus veebruarinumbrist. "Vannitoas valitseb tänaseks täielik vabadus – tee, mida tahad: pane või seina tapeet ja põrandale laudis. Loo täpselt selline ruum, kus sul on meeldiv aega veeta. Rõhk on seejuures praktilisusel, et oleks mugav hooldada," rõhutavad spetsialistid artiklis. Loe nende näpunäiteid siit.