Viis kaunist kõrrelist

Ingrid Sembach-Hõbemägi
Kodukiri
Lakkoder. | Shutterstock

Alanud on seemnete varumise aeg. Köögiviljade kõrval tasub tähelepanu pöörata ka ilutaimedele, näiteks kõrrelistele. Kui suurem osa kõrrelistest on püsikud ja edenevad aeglaselt, siis üheaastaste kõrreliste ilu saame näha juba tänavu.

Kõrrelised toovad aeda liikumist ning tasakaalustavad ja seovad istutusalades olevaid värvikooslusi. Neid külvatakse kevadel paari-kolmekaupa pottidesse ja nende tähetund saabub suve teisel poolel – juulis-augustis. Üheaastased kõrrelised on ka kuivlilledena suurepärased, selleks kogutakse neid enne täisküpsuse saavutamist.

Lakkoder (Hordeum jubatum) – tuntud ka dekoratiivodra nime all. Kasvukõrgus olenevalt mullast 30–60 cm, õitseb juulis-augustis. Teda on lihtne kasvatada, soodsatel talvedel võib isegi talvituda. Kaunis aasalillede segudes, hulgiistutustes, samuti mõjub hästi aiavaasides. Kuivatamiseks korjatakse enne, kui õisikupead avanevad, muidu hakkab pudisema. Agar isekülvaja, mistõttu tuleb teda ohjes hoida, samas looduslikumas istutusalas ei pruugi see olla probleem.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid