Staapli tänava moodsa elumaja viimase korruse korterist avaneb mereäärne linnaruum kogu oma mitmekesisuses – kätte paistab uhke tsaariaegne tööstuspärand ja vanade põlispuudega Kalamaja park, Kalaranna uus vilgas magistraal, äsja kerkinud arendused ning jahisadam. Mitmekülgne keskkond oli sisearhitekti sõnul juba iseenesest hea algus tavapärasest tummisemale kujundusele ja julgematele värvidele. «Olen samale tellijale juba varem mitu tööd teinud ja peret hästi tundes teadsin, et tühi, anonüümne ega emotsioonitu ei saa seegi kodu olema!» märgib Tiina Kesküla sissejuhatuseks.
Kolmetoalise korteri planeeringus ei muudetud midagi, ruumiprogramm sobis, põrandad ja siseuksed olid paketi järgi valitud ning paigas. Seega näeb sisearhitekt oma rolli interjööriprojektis ennekõike kujundaja ja mööbli kavandajana. «Tegime teatud asju ümber, mis ei vastanud pererahva nõudmistele, näiteks elektri ja valgustuse osa, kuid põhiplaani kallale ei läinud.»
Kuna erimööbli projekteerimine ja valgustuse planeerimine on Kesküla tema töös alati kõige enam paelunud, siis just nendele kahele keskenduti seegi kord. Tammepuidust põrandad olid omakorda suurepäraseks lõuendiks, millele värve ja muid nüansse lisada. «Tammepõrand annab alati rohkelt võimalusi ja kannab välja erinevad stiilid – nii romantilisema kui ka moodsalt minimalistliku kujunduse,» teab sisearhitekt.
Lakooniliste valgete pindade kõrval valiti interjööri kandvaks tooniks mahe hall värvigamma. Halli varjundeid on seintel, kuid peamiselt sisseehitatud mööbli viimistluses, tammepuit aga kordub väikeste vahvate detailidena käepidemetes, riiulites ja mujal. Konkreetse halli mahu moodustab avaras elutoas avatud köök, kus kapid-sahtlid joonduvad puhta ja selge rütmina. «Köögikappide paigutust sai päris mitu korda ümber joonistatud, enne kui iga joon oma õige koha leidis,» märgib Tiina. Erilisema lahendusena läksid köögis käiku sahtlikujulised väljatõmmatavad külmikud ja nõudepesumasin.
Rahuliku halli köögi kõrval mõjuvad vallatult eri värvi Vitra söögilauatoolid ja pika laua kohal mõnusasse kompositsiooni sätitud Vibia rippvalgustid.
Kui üldjoontes olid sisearhitektil interjööri kujundamiseks vabad käed, siis koduomanike kindlat soovi tuli silmas pidada. Näiteks taheti magamistuppa Eesti tootja Groveneeri seinale kleebitavat naturaalset tammespooni ja elutuppa mõnusat suurt BoConcepti diivanit Osaka. Väärikas Eameside lebotool oli ammune unistus ning reisilt Armeeniasse toodi koju täpselt sobivates värvides elutoavaip.
«Rõõm on töötada koos tellijaga, kes mõtleb kaasa, kellel on oma selge nägemus, arusaam ning soov panustada ja investeerida parimasse,» juhib sisearhitekt tähelepanu täissiidist kardinatele ja voodikattele magamistoas, Valley eritööna valminud villa- ja viskoosvaipadele, Eesti kunstile seintel, disainiklassikale ning mitmetele teistele detailidele, mis annavad kodule isikupära ja emotsiooni.
Sisekujundaja hinnangul ei tasu tekstiilide ja valgustite pealt kunagi kokku hoida ning seega valmistavad tõelist heameelt korterisse valitud Vibia, Luceplani, Viabizzuno ja AQFormi valgustid. Põhjalikult läbimõeldud valgusplaan annab juba loomulikult rohke päevavalgusega korterile veelgi plusspunkte.
Pärastlõunase päikese käes on lopsakate tekstiilide, toataimede ning hea stiilitunnetusega valitud aksessuaaridega täidetud toad ütlemata õdusad, elavad ja meeleolukad. Sisearhitekti käe all rätsepatööna valminud lahendused aga aitavad elanikel muretult toimetada ja nautida mereäärse kodu mugavust ning värve.