Tallinna keskpunktiks olev Rotermanni kvartal põimib tihedaks linnakeskkonnaks vanad ajaloolised tööstushooned ja moodsa arhitektuuri. Avalikku tunnustust on pälvinud nii mitmed uuenenud kui ka uued majad, nende hulgas kaks aastat tagasi piirkonda kerkinud arhitekt Martin Aunini projekteeritud punasest betoonist elu- ja ärihoone. Kahest mahust koosnevas majas tegutsevad hotell ja mitmesugused ärid ning asuvad korterid. Kõrgemate korruste eluruume ilmestavad avarad vaated ja viimasel korrusel lisaks rõdudele ka katuseterrassid.
Timo Villaku kujundatud neljatoaline korter asub maja viimasel korrusel ja on tänu kolme ilmakaarde avanevale panoraamile valge ning helge. Kaks rõdu ja katuseterrass on südalinnakodus vaieldamatult boonus ning omapäraselt paigutatud aknad toovad vaheldusrikkust ka interjööri. Kolme magamistoaga korter on oma planeeringult tegelikult otstarbekas ja ülearust põrandapinda siin pole. Sisearhitekt lisab, et piiratud ruumivõimaluste juures tuleb mängu loovus ja vajadus nutikate võtete järele. «Kui ruutmeetreid on ohtralt käes, võid teha, mida tahad. Põnevaks läheb siis, kui ruumi on vähe!»
Iseenesest ruumikas elutoas tuli arvestada katuseterrassile viiva trepiga ja kavandada üheks harmooniliseks tervikuks esiku-, köögi- ja elutoatsoon. Villaku sõnul kujunes funktsionaalse ja nägusa esikulahenduse leidmine kogu projekti kõige keerukamaks ülesandeks.
Garderoobikapid ja trepialune tasapind, kuhu visata võtmed, on pealtnäha lihtsalt kujundatud, kuid lähemalt vaadates on siin mitmeid häid nippe, mis lisavad omapära ja funktsionaalsust. Ümmargusi kapinuppe saab kasutada nagina ja vertikaalsed käepidemed lisavad arhitektuurset mahtu ning rütmi. Iga nurgatagune on osavalt ära kasutatud ja üldmulje ei mõju seejuures sugugi kokkusurutuna.
Mustad esikukapid lähevad elutoapoolel märkamatult üle köögiks, mis esindab tuntud Poggenpohli kaubamärki. Kuna õhupuhasti on integreeritud köögisaare musta marmorpinda, võis kubu asemel leti kohale riputada hoopis õhulise valgusti, mis paneb köögi kohe vähem köögina mõjuma ja seob praktilise ala elutoa maitseka stiiliga.
Oluliseks sisustuselemendiks on aknast avanevad vaated Tallinnale ja suuremõõdulised maalid − muidu mahedates toonides interjööri toovad värvi Laurentsiuse ja Andres Sütevaka taiesed.
Kuna neljaliikmeline pere ei ela korteris püsivalt, vaid osa aastast viibitakse Eestist eemal, on interjööris rõhutud selgusele ja kergusele. Korteri kontseptsioon lubas ruume mööbliga mitte täis toppida ja toonitada argise asemel pigem mugavust ning mõnusat äraolemist.
Kui korteri sisseehitatud mööbli ja valguslahendusega töötas Timo Villak, siis viimase dekoratiivse lihvi kutsus pere interjöörile andma Rootsi sisekujundaja Malin Iglesias Isakssoni (Storey Interior Design Group). Disaineri panuseks on väikesed dekoratiivsed elemendid, raamitud fotod magamistubades ja erinevad kodutekstiilid. Kahes magamistoas on naturaalsete linaste tekstiilide ja sumeda värvigammaga saavutatud mõnusalt hubane ning intiimsem atmosfäär.
Planeeringus suuremaid muudatusi ei tehtud, ainsa täiendusena lisati korterisse vann. Timo Villak märgib, et esinduslikus nelja toaga katusekorteris võiks vann siiski olla ja nii tundus loogiline napsata ühe toa arvelt vannitoale ruumi juurde, et mahutada sinna vanninurk.
Tammepuitu ja marmorimitatsiooniga plaati kombineerivas vannitoas jääb taas silma äärmine detailitäpsus ja millimeetrini läbi komponeeritud lahendused. Kõik praktiline on käepärast, kuid silma alt delikaatselt peidus. Kõik on paigas ja igal nišil ning sisseehitatud panipaigal on oma otstarve.
Rahulik ja elegantselt lihtne laad kannab tervikuna kogu korteri kujundust. Südalinna moodsas elamises on nii kauneid arhitektuurseid detaile ja taiplikke lahendusi kui ka mugavat õdusust ning isikupära.