* Et kaalium ja magneesium lahustuvad vees, võime toitu ebaõigesti valmistades märkimisväärse osa nendest kasulikest ainetest kraanikausist lihtsalt alla valada. Seetõttu oluline, et peseksime toored köögiviljad ning puuviljad ära jooksva vee all. Kui pesed vilju kausis, tee seda väikeste koguste kaupa ja tõsta kohe sõelale nõrguma. Kooritud ja puhastatud köögivilju ei tohi jätta vee sisse ligunema.
* Ka kooritud kartuleid hoia vees võimalikult lühikest aega. Pärast tükeldamist pane need kohe keevasse vette/puljongisse või aurutamisnõusse.
* Rohkes vees keetmisele eelista aurutamist või omas mahlas hautamist.
* Keedetud viljadest salati koostisosad (kartul, peet, porgand) keeda koos koorega – nii jäävad toitained alles ja ka salat tuleb maitsvam.
* Kartulid ja teised köögiviljad (väljaarvatud punapeet) pane keema keevasse vette, sest siis on mineraalainete kadu väiksem.
* Punapeet pane keema külma veega.
* Kuivatatud herned ja oad pane keema leovette ja ilma soolata, sest sool takistab pehmenemist. Ära lisa kaunviljade keeduvette nende pehmenemise kiirendamiseks söögisoodat, sest nii tekivad kahulikud ained ning C-vitamiin hävineb täielikult.
* Suure oblikhappesisaldusega või mõrumaitselisi köögivilju hoia enne värskelt tarvitamist 1-2 minutit sõelaga keevas vees (seda vedelikku ära toidus kasuta).
* Aedviljade keeduvesi on täis väärtuslikke toitaineid, ka mineraalsooli. Ära viska keeduleent minema, vaid valmista sellest suppi või kastet. Keeduvee sisse võib ka lisada hakitud maitserohelist, selline puljongijook sobib hästi näiteks piruka kõrvale.
* Prae lisandiks või salati jaoks rohkes vees keedetud tangaineid (riis, tatar jt). Nõruta pärast pehmeks keemist ning järelejäänud vedelik kasuta ära kastmetes või vormiroogades.