1. Mõtle läbi, millised on su tegelikud vajadused ja võimalused
Kõik algab mõtlemisest - kui tead täpselt, mida sul vaja on, siis on kergem oma eesmärke ka saavutada. Aga millised neist on tegelikud vajadused ja kui paljusid neist sa ka reaalselt täita saad? Ole realist ja pane paika oma põhivajadused, samuti ole aus oma võimaluste suhtes - ka siis, kui pank näitab kontol sulle ahvatleva võimalusena suurt laenu, ei tähenda see, et pead selle päris kindlasti võtma. Äkki piisab vähemast?
2. Säästa ja taaskasuta
Säästmine ja taaskasutus on popp - staaridki panevad oma asju teisel ringil müüki, moekunstnikud pakuvad rõivaid kandmiseks ja edasiandmiseks ning isegi Ikea miljardärist omanik Ingvar Kamprad shoppavat kasutatud riiete poodides. Tee endale eelarve ja vaata, kui palju ja kuhu kulutad ning kust annaks kokku hoida. Kuidas oma riidekappi tuulutada, seda õpetas Kodus.ee siin. Kuidas kosmilisi toiduarveid vähendada, seda õpetavad Kodus.ee lugejad siin.
3. Alusta vähemast
Ka siis, kui palk on hea, pank pakub suurt kodulaenu ja krediitkaardid lubaks ahvatlustele järele anda, alusta vähemast . On asju, mida sa esmapilgul ei pruugigi tähele pannna - et täna ahvatlevana tunduv laen neelab ka järgmised 25 aastat lõviosa su sissetulekust ja krediitkaardile lisab selle andja väga priske protsendi. Esimene eluase võib olla ka väike korter, kõik asjad, mida endale ja oma koju ostad, ei pea olema kõige hinnalisemad. Kuidas kombineerida kallist ja odavat, vaata siit.