7 näppamist väärt ideed konkursilt "Minu aed"

kodus.ee
Klaaskasvuhoones kasvavad tomatid, kurgid, lilled ja viinamarjad. Ära mahub ka laud kahe tooliga kus on õdus olemine tuulistel ja vihmastel päevadel. | Liivi Ruugla

Kõigist fotovõistlusele "Minu aed" saadetud piltidest on näha hoolt ja armastust, aastatepikkust tööd ja vaeva, mis kuhjaga ära tasunud - koduümbruses laiub imetlusväärne maastik taimede ja puhkealadega, nutikaid leide kohtab igal sammul. Kodus.ee valis välja seitse näppamist väärt ideed, mida tasuks oma aias katsetada!

Aini ja Merikese maakodu Võrumaal | Aini ja Merikese erakogu

 

 

1. Taaskasutus

Vanadest botikutest Aini ja Merikese aias said lillepotid - kollaste õitega püüavad need nüüd kuuriseinal pilku. Anne kasutas aga oma aias lillepotialusena ära mahalõigatud puu. Ära karda asju taaskasutusse võtta - lillepotte saad meisterdada säärikutest ja koguni teksapükstest, kannudest-tassidest kõnelemata.

Koduehteks on suur lilleküngas, mis sai rajatud maakivikeldrile. | Maiu Põldoja

 

2. Aiaehitisest pilgupüüdja

Kes ütles, et igati vajalik maakivist kelder peab silmapaistmatu olema? Maiu aias on sellest saanud tõeline pilgupüüdja!

 

Mati ja Talvi aias on kaks basseini, kus kasvavad vesiroosid ja loomulikult ei puudu ka tarbeaed. | Talvi ja Mati erakogu

 

3. Romantiline veesilm

Kogenum aednik võib katsetada veesilmaga aias nagu demonstreerivad Mati ja Talvi oma aias. Veesilm vajab aga oskuslikku hooldust, et vesiroosid kaunid püsiksid, ent annab iluaiale palju juurde.

 

Kümblusvann | Anne Lember

 

4. Aiaspaa

Anne aias ootab sulistajat kümblusvann. Kuigi ilmad pole Eestimaal teab mis soojad, võiks aiaspaaga siiski katsetada - näiteks õuedušš aitab juba puhtana majja astuda, jacuzzis saab end ka külmema ilmaga mõnusalt tunda.

 

Eliise koduaed | Eliise Suija

5. Mõnus aiamaja

Eliise kirjutab, kuidas grillimaja on nende perele toredat olemist võimaldab. Sisusta kaunis aiamaja ning rõõmu õuesolemisest jagub ka vihmasema ilmaga.

 

Liivi klaaskasvuhoones kasvavad tomatid, kurgid, lilled ja viinamarjad. Ära mahub ka laud kahe tooliga kus on õdus olemine tuulistel ja vihmastel päevadel. | Liivi Ruugla

 

6. Kaunis kasvuhoone

Liivi kasvuhoone pole pelgalt taimelava, vaid ka koht ajaveetmiseks. Investeeri korralikku kaunisse kasvuhoonesse, millest saab su aia ehe ning kus on mõnus ka puhata. Mõtle maailmakuulsatele oranžeriidele - kui imetlusväärsed need on!

"Kõik piltidel nähtavad puidust tooted on minu enda kätega valmistatud. Sealhulgas ka kiik," kirjutab meile Laivi. | Laivi Sirp

7. Aiakiik

Laivi omavalmistatud aiakiik on ühtlasi aluseks ka kaunitele õitele. Kes ütles, et kiikumine on lastele? Kiik-lavats võib vabalt soojema ilmaga olla koguni mõnus päevavoodi või võimaldada lihtsalt muhedat äraolemist teetassi ja hea raamatuga. 

 

Sarnased artiklid