Jaanuari toimetusi toas ja aias

Kaja Kurg
Kui sajab palju lund, hoia silm peal kasvuhoonel. | Shutterstock

Helmekuul jagub toimetusi küllaga. 

* Aasta lõpul tuba ehtinud potijõulupuud vii jahedale (5−10°) valgusküllasele verandale, kütmata tuppa või garaaži kevadet ootama. Kui ilm on pehme ja õues plusskraadid, siis tõsta puu välja või pane potiga peenrasse, kevadel istuta püsivale kasvukohale.

* Kontrolli, kas noorte viljapuude tüvedele pandud spiraalid vm kaitsev materjal on korralikult oma kohal.

* Kui vihmad on viljapuudelt tüvevalgendi maha pesnud, võõpa tüved pehme ilmaga uuesti üle. Valge võõp kaitseb koort päikesepõletuse eest ning häirib haiguste-kahjurite elu.

* Kui murule ja püsilillepeenardele tekivad talviste vihmadega suured loigud, kaeva äravoolurennid. Pikalt vees ligunedes taimed hukkuvad.

* Sulailmaga raputa või lükka rehaga puudelt ja põõsastelt maha paks raske lumi. Ära tee seda miinuskraadidega, sest siis on puit rabe ja oksad murduvad kergesti.

* Kui sajab palju lund, hoia silm peal kasvuhoonel ja lükka liiga paksuks muutunud lumekiht aegsasti maha.

* Väga tugeva pakasega kuhja lund peenraroosidele, külmaõrnadele püsikutele ja hilissügisel mulda pandud lillesibulatele. Kui lund pole, kasuta kuiva turvast, kuivi lehti jms.

* Kühvelda lund ka kasvuhoonesse, et see sulades mulda niisutaks.

* Krõbeda külmaga tee kasvuhoone uksed lahti, et miinuskraadid pääseksid talvituvaid kahjureid ja haigustekitajaid paremini hävitama.

* Purusta murul olevatele loikudele ja radadele tekkinud jääkoorik, et murutaimed ei lämbuks.

* Kontrolli olukorda keldris: nopi kõik riknema hakkavad köögiviljad ja õunad aegsasti välja.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid