Kas närilisi tõrjuda leebelt või karmilt?
Heikki Jaakkola
Asjatundjate väitel on eramu hiirekindlaks muutmine väga keeruline ettevõtmine – oma pehme skeleti tõttu suudab hiir end sisse suruda 5–7 mm august. | OM-ARKISTO, Rakennusmaailma

Soojus meelitab hoonetesse hiiri ja muid närilisi. Kui võimalikud majja pääsemise kohad kinni panna ja kui maja ümber on piisavalt lagedat ala, siis väheneb ka kutsumata külaliste ilmumine majja.

Kui sügisel ilmad külmemaks muutuvad, hakkavad närilised endale pesapaika otsima hoonetest. Kutsumata külalistest saab märki, kui on kuulda pööningul näiteks seni mittekuuldud krabinaid või on tekkinud teatud kohtadesse, kus närilised liikunud on, nende pabulaid.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid