Kuidas rõskesse suvilasse soe sisse saada?

kodus.ee
Konvektorit ei tohi kasutada ka pesu kuivatamiseks, kuigi selleks paljudel ahvatlus tekib. | Shutterstock

Suvi on läbi ning jahedad ja niisked sügisilmad tulekul. Sügistööd suvilas vajavad aga veel tegemist, vahest tahaks öösekski jääda, kuid paljudel suvekodudel pole püsivat kütet. Lahenduseks on kiirelt sooja andvad portatiivsed kütteseadmed, aga neidki on erineva iseloomu ja elektritarbimisega. 

Enda vajadustele vastava seadme leidmiseks toob K-rauta tootejuht Andres Uustalu välja erinevate lisakütteseadmete head ja vead.

 

Soojapuhurid

Soojapuhur on lisaküttevõimalustest soodsaim ning kütab ruumi kõige kiiremini soojaks. See on eriti efektiivne, kui on vaja kiirelt kütta üles väike ruum. Lisaks on soojapuhurit lihtne ühest ruumist teise tõsta ja suvilasse kaasa võtta. Soojapuhur kuivatab ka niisket õhku, mis on hea omadus, kui on vaja kütta ruumi, mis on pikalt kasutamata seisnud ja kuhu rõskus on sisse jõudnud pugeda. Samas võib õhu kuivatamine olla ka negatiivne omadus, sest liigkuiv õhk pole hingamisteedele hea ja võib nõrgestada immuunsüsteemi. Lisaks tekitab puhur pideva õhuvoolu ja rullib üles tolmu, seega ei sobi kõige paremini magamistuppa. Märgades ruumides ei tohi soojapuhurit kasutada, sest avatud küttekeha juurest pääseb niiskus kergesti seadme elektrisüsteemi, mis võib seetõttu läbi kärsata. Miinuspoolena tasub arvestada, et soojapuhur on suur elektrineelaja, seega ostes võib see tunduda soodsaima lahendusena, aga pikemal kasutamisel sellelt ökonoomsust eeldada pole põhjust. 

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid