* Too kevad tuppa ja aja vaasis õitsema forsüütia, näsiniine, sireli, viljapuude, tuhkru enela ’Grefsheimi’ jm oksi.
* Märtsis külva ettekasvatamiseks paprika, baklažaan, tomat, porrulauk ja seller.
* Maitsetaimedest vajavad pikka ettekasvatusaega leeskputk, sidrunhein, suhkruleht ja tähklavendel.
* Kuu lõpus võib olla päeval juba nii soe, et saad kasvuhoonesse külvata varajase aedvilja saamiseks redist, spinatit, rukolat, lehtsalatit, tilli, porgandit. Kata külvid kattelooriga.
* Ära maga varakevadel maha aega, mil aiaärides on müügil maitsetaimede ja suvelillede noortaimed. Paljusid liike on mõistlikum osta noortaimena kui näha vaeva ise seemnest üleskasvatamisega.
* Kui paksu lund enam pole ja ilm on pehme, saad hakata lõikama viljapuid. Tee hoolduslõikus ka marjapõõsastele.
* Vaata teraselt üle mustasõstrapõõsad. Märgates pungi, mis on teistest hulga suuremad ja ümaramad, korja need ära ning põleta. Hiidpungades pesitsevad musta sõstra kõige ohtlikumad kahjurid sõstra-pahklestad.
* Hakka lõikama ilupõõsaid. Varakevadel lõika tagasi jaapani enelad, põõsasmaranad, puishortensiad jm ilupõõsad, mis õitsevad sama aasta võrsetel. Eelmise aasta võrsetel õitsevatele liikidele - tuhkur enelas, nipponi enelas, võnk-pärgenelas, värdenelas, jaapani ebaküdoonia, Thunbergi kukerpuu, aedhortensia jne tee hoolduslõikus kohe pärast õitsemist.
* Kevadel ära lõika vahtraid, kaski, kuldvihma, viinapuud ja aktiniidiat, sest neil tekib lõikehaavadest suur mahlajooks. Lõika neid juulis-augustis.
* Kui roosipeenrad on paksu lume all, on roosid lämbumisohus. Sooja teki all maapind sulab ja taimed hakkavad kasvama, tekivad pikad nõrgad võrsed. Õhupuuduses hakkavad arenema seenhaigused. Õhutamiseks tõsta päeval talvekatte serva veidi üles, õhtul pane jälle korralikult kinni.