Tallinna külje all asuvasse Peetri elurajooni ridamaja ostnud noor pere jõudis Viktoria Bankovi büroosse tuttavate kaudu, kellele sisearhitekt oli hiljuti kodu kujundanud. Ühine keel leiti uute klientidega kiiresti ja töö interjööriga sai alata juba maja ehituse käigus, kui seinad veel kerkisid. «Täpselt õigel ajal!» lisab Bankov.
120 ruutmeetri suuruse ridaelamukorteri ruumiprogrammi ei muudetud − nelja magamistoaga elamine sobis lastega perele igati hästi. Plaanimuudatuste asemel keskenduti korralikult läbi töötatud valguslahendusele ning interjööri värvi- ja materjalivalikutele. Sisearhitekti sõnul tuli mõistagi esmalt «kombata», millised on omanike eelistused ja soovid. «Esitan kliendile alati palju erinevaid küsimusi ja püüan aru saada, mis neile meeldib ning milline on inimeste elustiil. Sisearhitekt peab saama sisuliselt pereliikmeks,» muigab Bankov. «Usaldus on väga oluline.»
Esimesi tujutahvleid koostades joonistusid välja sellised märksõnad, nagu klassika, loft-elamised, kontrastid ja mustvalge. Sisearhitekti ülesandeks sai mõneti vastandlikud stiilid tervikuks ja harmooniliseks koduks komponeerida.
«Esialgu pakkusin mustad seinad välja üksnes väikesesse tualettruumi,» räägib Bankov interjööri värvidest. «Alustasime väikeste sammudega, kuid üsna pea oli selge, et kogu esik-trepihall tuleb must!» Tavaliselt üsna asjalikult ja argiselt mõjuvale esikule on sellega antud pidulikkust ning tehtud omamoodi tore sissejuhatus kogu interjööri stilistikasse. Tumedad värvid lisavad ruumi luksuslikku joont, ent ka sügavust, soojust ja turvatunnet, on asjatundja kindel. Aktsenti pakuvad esiku tumedate seinte kõrvale valged põrandad ja ruumi avardavad peeglid.
Eristuvate värviplokkide idee kandus vargsi ka mujale interjööri – näiteks vannitubadesse ja kööki. Üldmuljelt rahulikus tonaalsuses elutoas mõjub antratsiithall köögimööbel julgelt ja jõuliselt. Et konkreetset värviplokki lõhkuda ning tuua ruumi soojust ja loftilikkust, lisati kappidele kõrge tammepuidust osa ning elutuppa robustsema olekuga söögilaud. Kaunis kalasabaparkett on alati ajatu ja kindel valik.
Kõige rohkem viiteid loftidele iseloomulikust käekirjast annavad efektsed graafilise vormiga rippvalgustid, mis pärinevad firmalt Wever & Ducré. Kuna pererahvas soovis, et tubades oleks võimalik valguse abil luua võimalikult erinevaid meeleolusid, astuvad napi vormikeelega lampidega dialoogi mahe karniisivalgustus ja ka põrandasse süvistatud õrnalt kumavad leedid.
Klassikalise elemendina sisse toodud laekarniisid ümbritsevad kõikide eluruumide perimeetrit, sealhulgas sisseehitatud mööblit. Kõrgete lagedega ja avaras elutoas ehib kunsti asemel seinu tagasihoidlik klassikalise noodiga dekoor. Seinapaneelide lihtne, kuid elegantne ornamentika moodustab elutoas koos pastelsete toonide ja sametiste tekstiilidega kena ning maitseka koosluse. Klassikalist dekoori on interjööri puistatud täpselt parasjagu. Isegi magamistuppa valitud hiiglasliku mütoloogilise meesfiguuriga Wall & Deco dekoratiivtapeet mõjub vaimuka finessina ning sisearhitekt on rahul, et omanikud julgesid selle «avantüüriga» kaasa minna.
Peamiselt eritellimusel valminud mööbel on seevastu minimalistlik ja selgevormiline. Avatud riiuleid ja vitriine soovitab Viktori Bankov ruumis kasutada vaid juhul, kui ka sinna sätitud esemed on ülejäänud kujunduse ja stiiliga kooskõlas. «Tavaliselt annan klientidele soovitusi ja juhiseid, milliseid aksessuaare ja detaile hiljem koju juurde valida. Alati on olemas näiteks kindel värvigamma, mille raames otsustada.» Pisut glamuuri lisavaid kuldseid detaile leidub siingi. Mängu- ja hingamisruumi ning vabadust on elanikele ja nende valikutele selles julgelt ja põnevalt eri stiile ühte põimivas kodus jäetud igal juhul piisavalt.