Mida teha, kui tulekul on öökülm?

Kaja Kurg
Katteloorid võiksid olla käepärast. | Shutterstock

Jälgi hoolsalt ilmateadet ja ole valmis tõrjuma öökülma, mis kummitab selge ilma toonud kõrgrõhuala öödel. Hoia käepärast katteloore, vanu kardinaid, voodilinu ja kangaid, varu materjali kütisesuitsu tegemiseks.

Üksiku ohustatud taime peale võib panna pappkarbi, lillepoti vms. Hea külmakaitse on tokkidele kinnitatud ajaleht, tee see enne märjaks, et ta püsiks paremini kohal.

Kui tomatid-paprikad on juba kasvuhoones, pane neile õhtul peale mitu kihti katteloori. Loor päästab ka maasikate õied külmanäpistusest. Õitsevaid marjapõõsaid ja väiksemaid viljapuid saab looriga katta.

Suurte õitsevate viljapuude kaitseks tuleb tekitada aia kohale ühtlane suitsupilv. Tee aeda ja selle servadesse 15–20-meetriste vahedega tossuhunnikud. Kuhja sinna puulehti, märga põhku, tooreid kuuseoksi jms. Kui kraadiklaas on langenud 0,5–1º alla nulli, pane hunnikud põlema. On tähtis, et need suitseksid veel paar tundi pärast päikesetõusu. Kui tossutamine lõpetada kohe pärast koitu, võib õite kiire soojenemine teha sama palju kahju kui alajahtumine.

Sarnased artiklid