Tööd, mida pead kasvuhoones enne talve ära tegema

Minu Aed
Kasvumaja tuleb pärast saagikoristust järgmiseks hooajaks korda teha. | Shutterstock

Pärast saagi koristamist on käes aeg kasvuhoone puhastamiseks ja talveks ettevalmistamiseks, et järgmisel hooajal sealt head saaki saada. 

* Esimese tööna peab kasvumajast välja viima lehejäänused ja muu prahi – nöörid, tokid jm.

Seejärel kaevata välja kõik taime(juure)d, millest suuremad tükeldada vajadusel enne komposti panekut peenemaks. Aga tomati- ja kurgivarsi on targem põletada, sest kompostis võivad need levitada taimehaigusi. Pealegi on tomati lehed-varred mingil määral mürgised.

* Mõne aasta tagant on vaja kasvuhoones mulda vahetada. Vana pinnas vedada enne sügisest suurpuhastust välja ja uus tuua sisse pärast korrastustöid. Kui aga seda tööd pole vaja, tuleb mulda turgutada komposti või sõnnikuga, kaevates väärtuslikku aiarammu pinnasesse.

* Tühja kasvuhoonet on mugav puhastada-pesta. Nii klaasist kui ka kihtplastist ehitist on hõlbus uhada nii seest kui väljast survepesuri või kastmisvoolikust jooksva veega eemaldamaks suve jooksul kogunenud tolmu ja liiva. Seejärel võib vajadusel eriti määrdunud kohti „töödelda“ seebise lapiga.

* Pärast puhastamist on vaja kasvuhoonet desinfitseerida spetsiaalse antiseptikuga.

* Kui korrastustööd tehtud, tasub enne külmade tulekut üle vaadata, kas kõik (klaasi)pinnad on terved ning uksed, luugid, tihendid jms korras, et saaks kõiki avasid korralikult sulgeda. Siis peab kasvuhoone tormile-tuisule paremini vastu.

Sarnased artiklid