Ära unusta heinakuu aiatoimetusi!

Kaja Kurg
Roosidel lõika kohe ära iga närbunud õis või õiekobar. | Shutterstock

Aiatööd, mis juulis tahavad tegemist.

* Jälgi, et lehetäid ei vallutaks noori võrseid roosidel, põldoal jt taimedel. Kõige lihtsam on kahjurid veega maha pesta, maapinnalt nad enam tagasi ei suuda ronida.

* Anumas olevaid suvelilli kastes lisa iga kord kastmisveele veidi vedelväetist. Jälgi, et enne väetiseveega kastmist oleks muld niiske.

* Vihmavaesel ajal niida muru veidi kõrgemalt kui tavaliselt. Kõrgem rohi kaitseb juuri kuumuse ja kuivamise eest ega lase murul ära kõrbeda.

* Roosidel lõika kohe ära iga närbunud õis või õiekobar – see ergutab kasvama uued võrsed, kus avanevad varsti taas õied.

* Kord nädalas murra viinapuult välja suvel kasvanud viljatud võrsed, muidu muutub põõsas kohutavalt tihedaks ja valmivad viljakobarad ei saa päikest.

* Eemalda pidevalt kõrgekasvulistel tomatitel lehekaenaldesse kasvavaid kõrvalvõrseid.

* Küüslaugu õisikuvarred murra ära kohe pärast nende ilmumist, sest siis kasvavad suuremad liitsibulad ja saad kuni kolmandiku võrra rohkem saaki.

* Müntide, sidrunmelissi ja hariliku naistenõgese lehed nopi kindlasti enne õitsemist, harilikku punet korja täisõitsengus, harilikku liivateed siis, kui võrsete tipud on hakanud just õitsema.

* Anna maasikatele ja marjapõõsastele kohe pärast saagi korjamist fosfori-kaaliumirikast väetist.

* Kuu lõpus on paras aeg jagada ja ümber istutada kevadel ja suve esimesel poolel õitsevaid püsililli.

Sarnased artiklid